, marian
, marian

Interaktywny Park Edukacji i Rozrywki ROSENAU-Zaginione miasto

Komentarze 4
2019-08-10

,,Interatywny Park Edukacji i Rozrywki ROSENAU-Zaginione Miasto'' znajduje się w Pokrzywnej u podnóża Gór Opawskich.Nazwa Park Rosenau nawiązuje do legendy o osadzie,która prawdopodobnie w średniowieczu istniała w Górach Opawskich.Jak głosi legenda za winy mieszkanców,miasto zapadło się pod ziemie.Na terenie parku wokół pięknego jeziorka rozlokowano liczne atrakcje łączące rozrywkę z edukacją.W ,,Parku Żywiołów'' można samodzielnie poznać prawa fizyki i charakter 4 źywiołów jak woda,ogień,powietrze i ziemia.W Ogrodzie Wody zostały zgromadzone urządzenia wodne jak ręczne pompy,zapory,fontanny oraz koła młynne.Kolejnym ciekawym miejscem jest Kopalnia Złota, Straszna Stolnia,jaskinia dzikich zwierząt.Na terenie parku znajduje się również basen,zjeżdzalnia,park linowy,dmuchany zamek i wiele innych atrakcji.Po jeziorze można popływać rowerem wodnym.Słyszałem że z jeziora wynurza się straszny potwór wydając dzwięk ale chyba z przyczyn technicznych stał przy brzegu jeziora.Warto tutaj przyjechać i miło spędzić cały dzień z rodziną lub na parę dni korzystając z sąsiadujących hoteli Carina i Gorzelany.My zwiedziliśmy park po wędrówkach po Górach Opawskich więc nie opłacało się nam kupować bilet w pełnej opcji więc kupiliśmy bilet spacerowy za 15zł,który był również talonem do wykorzystania w  restauracjach.W ten sposób dopłacając po 5 zł zjedliśmy smaczny obiad w tawernie.Mam nadzieje że uda mi się kiedyś jeszcze raz tu przyjechać z wnukami.

, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
łowisko, marian
łowisko, marian
łowisko, marian
łowisko, marian
łowisko, marian
łowisko, marian

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Maciej A
16 wrzesień 2019 08:20

Ale fajne miejsce, Lenka byłaby w swoim żywiole, a i my też byśmy coś dla siebie znaleźli

toja1358
14 wrzesień 2019 20:20

Bardzo ładne miejsce i sporo atrakcji, na pewno warto przyjechać z wnukami.

marian
09 wrzesień 2019 09:22

[cytuj autor='Anna Piernikarczyk'] O super Marianie, znam to miejsce tylko z netu, ale zaciekawiło mnie, a Wy byliście i widzieliście na żywo, super, że są bilety spacerowe, bardzo lubię tą opcję, a rzadko bywa. Dla nas super, bo czasem jesteśmy tylko przejazdem, na szybko, albo tuż przed zamknięciem i siła poznania chciałaby zwyciężyć, ale niekoniecznie za wysoką cenę, jeśli nie korzysta się w pełni z atrakcji. [/cytuj]

Właśnie nas bardzo ucieszył taki bilet,który dał nam możliwość ocenić czy warto tutaj przyjechać z wnukami.Zapomniałem napisać że obok parku znajduje się łowisko.Bardzo przyjemne miejsce ,gdzie można wypocząć na świeżym powietrzu,zjeść smaczną rybkę,a przedewszystkim można sobie samodzielnie ją złowić.Dałem parę fotek.

 

Edytowano: 2019-09-09 09:27:39

Edytowano: 2019-09-09 13:14:15

Anna Piernikarczyk
09 wrzesień 2019 08:54

O super Marianie, znam to miejsce tylko z netu, ale zaciekawiło mnie, a Wy byliście i widzieliście na żywo, super, że są bilety spacerowe, bardzo lubię tą opcję, a rzadko bywa. Dla nas super, bo czasem jesteśmy tylko przejazdem, na szybko, albo tuż przed zamknięciem i siła poznania chciałaby zwyciężyć, ale niekoniecznie za wysoką cenę, jeśli nie korzysta się w pełni z atrakcji.

Zwiedzone atrakcje

Pokrzywna

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022