Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
, Magdalena
, Magdalena

Samotnie na wolińskiej wyspie – V dzień – Międzywodzie

Komentarze 5
2018-09-06

To już piąty dzień i tym razem dość leniwy, częściowo, bo tak, częściowo z powodu nadwyrężenia oka, które przed wyjazdem przechodziło infekcję. Rano czerwona niespodzianka przed lustrem, dlatego, żeby nie obciążać, ale dać dojść do normy, po wykupieniu kropelek łagodzących, wybieram się tylko na krótki spacer po międzywodzkiej plaży. Krótki ponieważ na miejscu jestem po 13, a kończę wyprawę już o 15 – oko jednak boli, nawet po kropelkach ; ) a słońce znów nieubłaganie świeci.

W tym rejonie plaża jest zdecydowanie bardziej wyludniona niż w Międzyzdrojach, a pogoda tego dnia i światło słoneczne nadają wyjątkowej aury, co próbowałam ująć na zdjeciach i mam nadzieję, że również innym uda się dostrzec te refleksy. Mijam pojedyncze muszelki wyrzucone na brzeg, dreptające spokojnie mewy, samotną roślinkę, a nawet nie lada zamczysko wzniesione u brzegu bijących fal. Pojedyncze grupki wylegujące się na kocach z dziećmi i psami, które gonią za kijami. Nastrój podobny do panującego klimatu: błogi, leniwy, sielski.

, Magdalena
, Magdalena

A Międzywodzie? Cóż – typowa miejscowośc letniskowa: nie ma zabytków, jakieś sklepy, jakieś bary i kawiarnie i oczywiście wszędzie domki letniskowe i kwatery oraz 600-metrowa kąpieliskowa linia brzegowa miejscami strzeżona przez ratowników TOPR. Wszystko zaczęło się od 1974 roku kiedy to miasto otrzymało status miejscowości spełniające warunki do lecznictwa uzdrowiskowego.

Jak można się spodziewać wieczorem znów dreptam na plażę i nie, nie znudziło mi się to – piękne widoki nigdy mi się nie nudzą, zresztą przecież po to tutaj przyjechałam... więc nie na miejscu byłoby siedzenie na kwaterze gdy tam tak pięknie kończy się dzień.

, Magdalena
, Magdalena
, Magdalena
, Magdalena
, Magdalena
, Magdalena
, Magdalena
, Magdalena
, Magdalena
, Magdalena
, Magdalena
, Magdalena
, Magdalena
, Magdalena
, Magdalena
, Magdalena
, Magdalena

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Magdalena
23 sierpień 2019 14:12

[cytuj autor='Joanna'] Od oglądania takich zdjęć nabieram chęci, żeby też pospacerować plażą. Może kiedyś się uda... [/cytuj]

Dziękuję. Cieszy mnie to, bo bardzo lubię zarażać ludzi nałogiem zwiedzania i wędrowania po górach 🙂

Joanna
21 sierpień 2019 22:05

Od oglądania takich zdjęć nabieram chęci, żeby też pospacerować plażą. Może kiedyś się uda...

Maciej A
21 sierpień 2019 08:28

Też tak mam, że ładne krajobrazy mi się nie nudzą

Anna Piernikarczyk
20 sierpień 2019 10:36

To się spacerki fajne udają, zdrówka życzę z okiem 🙂

marian
19 sierpień 2019 10:09

Nasz kochany Bałtyk.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021