Industriada 2019
Industriada 2019

Industriada 2019 - Muzeum Chleba, Szyb Prezydent i Kopalnia Srebra

Komentarze 6
2019-06-08

Raz w roku, w czerwcu Szlak Zabytków Techniki ma swoje Święto - Industriadę. W tym roku mamy czas wyjątkowy w tym względzie, bo to 10. edycja wydarzenia. Wtedy to w wielu obiektach Szlaku prócz zwyczajnego zwiedzania odbywają się imprezy towarzyszące i wyjątkowe okazje zobaczyć więcej niż na codzień. I my w tym roku poszaleliśmy i odwiedziliśmy kilka ciekawych obiektów podczas Industriady, które to miały w sobotę wspólny temat - Indubal.

Najpierw pojechaliśmy do Chorzowa, gdzie zobaczyć można m.in. Szyb Prezydent z kompleksem Sztygarka. Wejście na szyb to nie lada wyzwanie, jeśli się ma lęk wysokości 🙂 Na sam taras nie weszlismy, bo już tam wiało mocno, ale byliśmy "pod szczytem" 🙂 Fajnie widac okolicę, a ta najbliższa jest bardzo atrakcyjna nie tylko podczas Industriady. Jest bardzo atrakcyjny plac zabaw, siłownia na powietrzu i wypożyczalnia rowerów miejskich Kajteroz (po Śląsku Gdzie teraz). Jest też restauracja i teren spacerowy z ładną roślinnością. Dodatkowo w ramach imprezy przewieźliśmy się oryginalna, zabytkową karuzelą wenecką, z muzyką z epoki 🙂

Sztygarka w Chorzowie
Sztygarka w Chorzowie

Potem bylismy umówieni w Muzeum Chleba Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie. To wyjątkowe miejsce, zwykle nastawione na zwiedzanie szkolne, toteż Industriada to super okazja, żeby je zwiedzić w weekend. Pobyt w Muzeum trwa okolo 1,5 godzinki i można sporo się w tym czasie nauczyć, a najwązniejsza lekcja, jaką się stąd wynosi to szacunek do chleba. To akurat bardzo cenna lekcja, przydatna w dzisiejszych czasach bardzo, i to nie tylko dzieciom. Zobaczyć tu można zabytkowe sprzęty, wiele ciekawostek, dawną salę szkolną, a na filmikach proces produkcji chleba. Sami też z ciasta możemy ulepić plecionkę, która piecze się w czasie zwiedzania i na koniec można ją ze smakiem schrupać. Dodatkowo podczas Industriady w ramach biletu byl poczęstunek na słodko lub z grila wedle uznania 🙂

Na koniec pojechalismy jeszcze do Tarnowskich Gór, pod Kopalnię Srebra, wpisaną w ostatnim czasie na Listę Unesco. Tutaj czekał największy festyn Industriadowy, ale nas tym razem najbardziej interesował przejazd mini wąskotorówką. Naprawdę mini, za to frajda wielka 🙂 Dzieci były zadowolone, ale i dorosłym udzieliła się radość.

Szyb Prezydent w Chorzowie
Szyb Prezydent w Chorzowie

Przed Industriadą na oficjalnej stronie zawsze są wymienione obiekty, ktore biorą w niej udział i jest dostępny szczegółowy program w każdym obiekcie wraz z cenami za atrakcje. Niektóre trzeba wcześniej rezerwować ze względu na duże zainteresowanie imprezą. Polecam już teraz Industriadę 2020 🙂

Wchodzimy na górę
Oryginalna karuzela wenecka z przełomu XIX i XX wieku
Muzeum Chleba w Radzionkowie
Muzeum Chleba w Radzionkowie
Muzeum Chleba w Radzionkowie
Muzeum Chleba w Radzionkowie
Muzeum Chleba w Radzionkowie
Muzeum Chleba w Radzionkowie
Muzeum Chleba w Radzionkowie
Muzeum Chleba w Radzionkowie
Muzeum Chleba w Radzionkowie
Skansen Maszyn Parowych przy Kopalni w Tarnowskich Górach
Kopalnia Srebra
mini wąskotorówka

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Anna Piernikarczyk
12 czerwiec 2019 09:13

[cytuj autor='Maciej A'] Ciekawe atrakcje i fajna impreza. Podobało by się nam [/cytuj]

Na pewno przypadło by Wam do gustu, jest z czego wybierać bo obiektów jest sporo 🙂

Maciej A
12 czerwiec 2019 06:31

Ciekawe atrakcje i fajna impreza. Podobało by się nam

Anna Piernikarczyk
11 czerwiec 2019 09:38

Dziękuję Wam, i na mnie Marianie podziałały i o tym wyrzucaniu i o tych kanapkach niechcianych przez dzieci, niestety teraz to codzienność...

Anja
11 czerwiec 2019 08:09

Świetne wydarzenie.

marian
10 czerwiec 2019 23:59

Wspaniała wycieczka.Cieszę się,że dotarliscie też do Muzeum Chleba w Radzionkowie.Miło wspominam wizyte w muzeum,a słowa o szacunku do chleba dały mi wiele do myślenia.

Joanna
10 czerwiec 2019 22:57

Ze zdjęć widać, że wypieki się udały i smakowały.

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022