, marian
, marian

Pławna-Zamek Śląskich Legend i Arka Noego

Komentarze 5
2019-05-19

Zamek Śląskich Legend znajduje się w niewielkiej wiosce w gminie Lubomierz na Dolnym Śląsku.Piękny zameczek,którego otaczają liczne postacie z legend i bajek. Inicjatorem i twórcą tego magicznego miejsca jest tutejszy mieszkaniec Darusz Miliński.Po zakupieniu biletu udaliśmy się do wnętrza zamku na półgodzinne przedstawienie. Oświetlone kukły w wielkości człowieka,były postaciami  scen przedstawiających rożne śląskie legendy.Mroczny głos z głośnika opowiadał legendy,a my za pomocą sznurków mogliśmy wprawić dowolną kukłe w ruch. Dużo ciekawych histori legendarnych uszłyszeliśmy o zamkach,mieszkańcach,górach na Dolnym Śląsku a głównym bohaterem był Duch Gór Liczyrzepa.Na przeciwko zamku znajduje się kolejne dzieło twórcy Milińskiego Gród Rycerski,nad którym góruje Słoń Trojański.Jednak głównym moim celem było zobaczenie imponującą budowe drewnianej łodzi na wzór biblijnej Arki Noego.Długiej na 40 m,wysokiej 15m,szerokiej10m.Przed wejściem do łodzi znajdują sie figury zwierząt ale wnętrza wypełnione są dziełami sztuki sakralnej,relikwiami....Niesamowita budowla.Podziwiam różnorodność pomysłów artysty.Wioska powinna być bardzo dumna z takiego mieszkańca.

, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Joanna
30 maj 2019 11:20

Interesująco to wygląda na zdjęciach a na żywo nie znam.

marian
28 maj 2019 23:02

[cytuj autor='Anja'] Wiele rozbieżnych opinii nt. tego miejsca w internecie. Głównie królują te, że miejsce z potencjałem, ale zaniedbane. Nie byłam, na zdjęciach nie zauważyłam...jakie były Twoje odczucia? [/cytuj]

Opinie są faktycznie bardzo rozbieżne.Nam się tam bardzo podobało.To prawda że trochę brakuje przewodnika oprowadzającego.Bardzo dużo informacji nam przekazal pan sprawdzający bilety przy Arce.Miły pan,który dużo ciekawostek nam powiedział o atrakcjach w Pławnej i zachęcał do zwiedzania okolic.Arka Noego znajduje się przy kościele i kto się nie orientuje o istnieniu jej,to może ominąć tą atrakcję.Ja jestem takiego zdania,zamiast krytykować  lepiej docenić talent i ambicje twórcy tego bajkowego miejsca.

 

Anja
28 maj 2019 08:02

Wiele rozbieżnych opinii nt. tego miejsca w internecie. Głównie królują te, że miejsce z potencjałem, ale zaniedbane. Nie byłam, na zdjęciach nie zauważyłam...jakie były Twoje odczucia?

Maciej A
28 maj 2019 02:06

[cytuj autor='Anna Piernikarczyk'] Super Marianie, znam to tylko z Polskich Szlaków i opisów Eli 🙂 Wydaje się ciekawe bardzo [/cytuj]

Umknęło mi to miejsce, gospodarz ma rozmach i pomysły. Pozazdrościć

 

Anna Piernikarczyk
27 maj 2019 11:05

Super Marianie, znam to tylko z Polskich Szlaków i opisów Eli 🙂 Wydaje się ciekawe bardzo

Zwiedzone atrakcje

Pławna

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022