, marian
, marian

Litwa-zamek w Trokach

Komentarze 5
2019-04-30

Troki to miasto położone niedaleko Wilna,stolicy Litwy.Miasto o bogatej przeszłości historycznej jest niewątpliwie jednym z najczęściej odwiedzanym przez turystów miejsc na Litwie.Malownicze miasto wśród lasów i jezior zdobi bajkowy,czworoboczny zamek.Zbudowany na jednej z wysp Jeziora Gavle.Z deptaku przy jeziorze już widzimy niesamowity widok na zamek i odbijające się czerwone mury na tafli jeziora.Do zamku prowadzi długi drewniany most,przy którym czumują statki zachęcające do rejsu po jeziorze wokół zamku.Niestety nasz czas ograniczony na to nie pozwalał.Zanim weszliśmy na dziedziniec zamku obeszliśmy cały zamek zewnątrz.Trochę przypomina nam nasz zamek w Malborku,tylko jest dużo mniejszy.Wewnątrz  zamku znajduje się muzeum historyczne,w którym można zobaczyć między innymi zbroje rycerskie,broń,porcelane,zabytkowe meble i inne przedmioty związane że świetnością tego miejsca.Po zwiedzaniu udaliśmy się do puktów gastromicznych przy deptaku,ponieważ chcieliśmy zasmakować litewskie kibiny.Bardzo nam smakowały.

, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian

Komentarze

Zostaw swój komentarz

marian
24 maj 2019 22:33

[cytuj autor='Danusia'] Piekne miejsce. Miałam kiedyś okazje tam być. Rzeczywiście taki mały Malbork, w miniaturce,ale jakże klimatycznej. [/cytuj]

Cieszę się,że również miałaś okazje te piękne miejsce zobaczyć.

 

Danusia
24 maj 2019 16:22

Piekne miejsce. Miałam kiedyś okazje tam być. Rzeczywiście taki mały Malbork, w miniaturce,ale jakże klimatycznej.

Maciej A
15 maj 2019 10:33

Urokliwe, też mi się bardzo podoba i chętnie zobaczyłbym :-)

Anna Piernikarczyk
13 maj 2019 09:08

Piekny i też chciałam napisac, że Malbork przypomina, ale bardziej kameralny, bardzo mi się podoba 🙂

Anja
11 maj 2019 17:48

Piękna wycieczka.

Zwiedzone atrakcje

Troki

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021