Puszcza Knyszyńska wiosną - okolice Rezerwatu Woronicza

Komentarze 4
2019-03-31

Wiosna – słoneczna pogoda – Puszcza Knyszyńska. Taki zestaw sprawia, że trudno usiedzieć w domu.Jedziemy do lasu, a dokładnie do Kopnej Góry, kawałek za Supraślem. Arboretum jest czynne od 1 kwietnia, czyli „od jutra”. Przejeżdżając widzę kłódkę na bramie. Zatrzymujemy się na wielkiej polanie kilkaset metrów dalej.

Kiedyś była tu składnica drewna. Dziś po dawnej składnicy pozostał duży plac w środku lasu i fragment torów kolejki wąskotorowej, którą wywożono drewno z puszczy. Obecnie polana służy do wypoczynku na świeżym powietrzu. Przygotowane zostały wiaty, stoły, ławki, miejsca do rozpalenia ogniska i oczywiście parking.Na brzegach polany zaczyna się i kończy ścieżka przyrodnicza „Woronicza” tworząca około 5-kilometrową pętlę. Ścieżka prowadzi przez rezerwat „Woronicza” i przecina strumień o tej samej nazwie, częściowo biegnie nieużywanym torem kolejki.

Pokonujemy tę trasę od końca (tak jakoś wyszło) szukając oznak wiosny. Na koniec niektórzy mają jeszcze siłę na bieganie za piłką po polanie.Komentarze

Zostaw swój komentarz

Joanna
29 kwiecień 2019 13:54

[cytuj autor='Maciej A'] W taki sposób można "podładować beterie" i spędzić rodzinnie czas. Bardzo chętnie [/cytuj]

Zgadzam się. A te moje baterie to jakoś strasznie szybko się rozładowują. Ładuję, ładuję i ciągle mi mało.

 

Maciej A
26 kwiecień 2019 10:21

W taki sposób można "podładować beterie" i spędzić rodzinnie czas.

Bardzo chętnie

Anna Piernikarczyk
24 kwiecień 2019 08:54

Cudna wycieczka 🙂 A dzieci zawsze w nieoczekiwanym momencie zyskują lub tracą siły z prędkością wodospadu 🙂

Edytowano: 2019-05-06 08:50:35

marian
23 kwiecień 2019 20:40

Przyjemne miejsce na spacery rodzinne.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Puszcza Knyszyńska

ścieżka przyrodnicza Woronicza

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021