Zameczek Promnice
Zameczek Promnice

Paprocany, Dom Bawarski i Pałacyk Promnice

Komentarze 8
2019-03-23

Piękna pogoda, więc musiało wywiać nas z domu 🙂 Takie słoneczko i takie pierwsze ciepłe dni najlepiej spędza się nad jeziorkiem, wymyśliłam więc Paprocany - tyski zielony azyl. Bardzo piękne miejsce, co tego dobrze zagospodarowane. Kiedyś byliśmy przejazdem w pałacyku Promnice nad Jeziorem Paprocańskim, innym razem zaliczylismy plażę Paprocańską. Tym razem chcieliśmy to połączyć w jeden przyjemny spacerek, dodając jeszcze restaurację Dom Bawarski, która jest po Kuchennych Rewolucjach Magdy Gessler, też niedaleko jeziorka. Wszystko ładnie się udało 🙂

Zaparkowaliśmy bezpłatnie pod Zameczkiem Promnice i pozwiedzaliśmy sobie go trochę, bardzo ładny obiekt, szachulcowy, drewniany, ze zdobieniami, robi wrażenie. We wnętrzach aż roi się od elementów myśliwskich. Sporo zwierzyny poległo, by tak unikatowy mógł być wystrój, ale to obiekt historyczny, od zapalonych myśliwych, ta zwierzyna i tak skonczyła by tak swój żywot, a teraz przynajmniej jest co podziwiać. Jest efekt niemały, choć żal w sercu sie pojawia. 

Zameczek Promnice
Zameczek Promnice

Spod pałacyku ścieżka wyprowadza poprzez ogrodzenie nad jeziorko i stąd wspaniałą leśną ścieżką zmierzamy na plażę i dalej do Domu Bawarskiego. Ścieżka jest uczęszczana, są piesi, rowerzyści, pieski i wózki. Wszyscy mają wygodnie i wszyscy się mieszczą, bo ścieżka jest szeroka. Bardzo ładne miejsce, urokliwe, wśród przyrody, z widokiem na wodę. Tak można obejść całe jeziorko.

Na plaży się trochę pozmieniało, jeszcze więcej atrakcji, poza molo jest teraz super taras, szeroki  i z ławkami, nad samą wodą, latem mozna sobie wprost z niego nogi pomoczyć. Są lody, wczoraj mocno oblegane, choć to dopiero początek sezonu. Jest wielki park linowy, plac zabaw i wiele ścieżek. Bardzo przyjemnie. My jeszcze dalej na małą ucztę po bawarsku. z golonką w roli głownej 🙂 Wzieliśmy dwie porcje na nas czterech i dobrze zrobilismy, po trudno to przejeść samemu. Smacznie, ale warto zrobić rezerwację wczesniej, bo knajpka za sprawą Magdy Gessler jest popularna.

Promnice
Promnice
Pałacyk Promnice
Pałac w Promnicach
Promnice
Paprocany sciezka nad jeziorem
Paprocany
Paprocany
Dom Bawarski

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Anna Piernikarczyk
11 kwiecień 2019 08:43

[cytuj autor='Anja'] Młoda szybko rośnie🙂 [/cytuj]

No teraz to pędzi 🙂 Nie tylko wzrostowo ale rozwojowo, gagatek mały 😉

Anja
10 kwiecień 2019 15:10

Młoda szybko rośnie🙂

marian
30 marzec 2019 20:13

Piękny pałacyk i miejsce bardzo przyjemne.

Anna Piernikarczyk
27 marzec 2019 13:32

[cytuj autor='Maciej A'] Fajne tereny spacerowe. Troszkę mi brakuje takich w moim mieście. Mała Gwiazda szybko rośnie, teraz będzie już tylko cieplej, więc dłuższych spacerków będzie też więcej... [/cytuj]

Cieszy mnie to właśnie ogromnie, zima zła za nami 😉

Maciej A
26 marzec 2019 20:38

Fajne tereny spacerowe. Troszkę mi brakuje takich w moim mieście.

Mała Gwiazda szybko rośnie, teraz będzie już tylko cieplej, więc dłuższych spacerków będzie też więcej...

Anna Piernikarczyk
26 marzec 2019 08:33

[cytuj autor='Roman Świątkowski'] przypomina mi kościół Pokoju w Świdnicy. [/cytuj]

hehe Natalia powiedziała to samo, jak go zobaczyła, tyle że ona przyrównała go do kościoła pokoju w Jaworze bo ten tylko oglądała 🙂

Roman Świątkowski
25 marzec 2019 15:32

przypomina mi kościół Pokoju w Świdnicy.

Joanna
25 marzec 2019 12:54

Piękne miejsce na spacerki.

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022