, mirosław
, mirosław

panewniki bazylika oraz szopka noworoczna

Komentarze 4
2019-01-03

Korzystając z urlopu w pracy postanowiłem zabrać mamę i pojechać do panewnik.O tutejszej szopce słyszałem niejednokrotnie,więc postanowiłem sprawdzić te informacje na własnej skórze.Dotarwszy komunikacją miejską pod bazylikę zauważam iż na parkingu jest mnóstwo aut,więc myślę sobie iż informacje pokrywają się z rzeczywistością.Ruszamy w kierunku bazyliki,niestety trwa jeszcze msza,więc postanawiamy udać się za znakami do ruchomej szopki.Wchodząc do tego pomieszczenia niewiem czego mam się spodziewać,ale już po chwili przeżywam pozytywny szok,widząc ogromną ruchomą szopkę.Figury umieszczone w szopce mają prawie 2metry i prawie wszystkie są w ruchu,coś wspaniałego.Przyglądam się szopce z zaciekawieniem dłuższą chwilę,robiąc również zdjęcia.Gdy napatrzyłem się do syta postanowiłem zobaczyć stajenki zgromadzone za szkłem.Są tutaj stajenki z europy,ameryki i azji.Po zobaczeniu szopki i stajenek udajemy się w kierunku żywej stajenki,w której skład wchodzą zwierzęta zgromadzone w wolierach.Po przejściu całej ścieżki wzdłóż wybiegów udajemy się w kierunku bazyliki,aby zobaczyć tutejszą inscenizację szopki.Po wkroczeniu do środka bazyliki mamy możliwośc z bliska zobaczyć tą sławną szopkę,robiąc kilka zdjęć podziwiam to arcydzieło.Niestety po upływie 30-tu minut do bazyliki wkroczyli nowożeńcy więc zmyszeni byliśmy opuścić ją.Podsumowując wycieczka warta ruszenia z kanapy,kilka godzin i można zobaczyc coś fajnego.

, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Maciej A
26 marzec 2019 20:33

Mojej Lence bardzo by się spodobało, chętnie zobaczyli byśmy :-)

Roman Świątkowski
25 marzec 2019 15:35

Ciekawa wycieczka

Anna Piernikarczyk
20 marzec 2019 14:15

Pięknie, podziwialismy ją już kiedyś 🙂

marian
20 marzec 2019 12:47

Pięknie.Pomyśleć że niedługo wielkanoc.Jak ten czas leci.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

panewniki

ruchoma szopka w panewnikach

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022