, Sławko
, Sławko

Duszniki Zdrój i Kłodzko

Komentarze 5
2019-02-23

Duszniki i Kłodzko - jazda. Pierwotnie chciałem wejść na Szczeliniec Wielki, ale schody prowadzące na górę od strony Karłowa były oblodzone, więc nawet w zimowych butach, wolałem nie ryzykować. Za to, aby nie zmarnować przejechanego dystansu udałem się w stronę Kłodzka.

Najpierw po drodze przejeżdżałem przez Duszniki, więc najpierw tutaj zrobiłem pierwsze zwiedzanie. Alejki między blokami i rynek były urokliwe. Na dokładkę podziwiać można ładne graffiti namalowane na ścianach budynków. Potem przyszła pora na Kościół parafialny św. ap. Piotra i Pawła. Bardzo ładny kościół z amboną w kształcie wieloryba. Wyglądało to bardzo nadzwyczajnie. Po lewej stronie kościoła stoi oczywiście pomnik papieża Polaka. Kiedy już miałem wyjechać z miasta zobaczyłem po drodze jeszcze jeden kościół, czyli Kościół Polskokatolicki P.W. Matki Boskiej Różańcowej. Niestety był zamknięty, więc nie mam żadnych zdjęć. Co tam, nie ważne, udałem się do Kłodzka. Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to rynek, a także Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Niestety zwiedzanie z przewodnikiem za opłatą w sezonie letnim, więc obszedłem go tylko dookoła. Później dotarłem na rynek, gdzie posiedziałem na ławce i podziwiałem widoki. Potem zwiedziłem budynek ratusza, oczywiście od zewnątrz 🙂. Na pierwszy rzut oka widać, że jest to konstrukcja historyczna. Podobnie jak najlepsze miejsca miasta. Następnie przemykacąc między alejkami dotarłem do mostu gotyckiego prowadzącego prosto do Koscioła Matki Bożej Różańcowej, do którego mogłem już wejść. Hura! Sukces. Wnętrze kościoła było ekstra. Aż szkoda było opuszczać takie cudne okolice, ale cóż, nic nie może wiecznie trwać. Tym bardziej, że już zbliżał się zachód słońca.

, Sławko
, Sławko

Polecam zwiedzanie tych okolic. Jest na co popatrzeć.

, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Maciej A
07 marzec 2019 14:53

Urokliwy rejon i góry, zabytki, historia...

Bardzo mi się podobało, zwłaszcza Kłodzko,

Może kiedyś znów się tam wybiorę, chciałbym w każdym razie

 

 

Anna Piernikarczyk
06 marzec 2019 09:35

Pięknie, znamy te miejsca, Kłodzko całkiem dobrze, a w Dusznikach byliśmy raz, ale tez pochodzilismy konkretnie. Cała Kotlina jest urocza!

Anja
05 marzec 2019 14:53

Piękne tereny. Mam miłe wspomnienia związane z urlopem z Kotlinie Kłodzkiej. Zdecydowanie warta dokładnego poznania.

Marcin M
28 luty 2019 22:03

Zdecydowanie polecam nie tylko te miasta ale całą Kotlinę :-)

mirosław
27 luty 2019 18:35

Również polecam te miejscowości.W ubiegłe lato sam je zwiedzałem.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022