Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
, Joanna
, Joanna

Okolice Białegostoku – dawne chaty i pradawne gady

Komentarze 4
2018-08-05

W ramach zimowych porządków i wybierania zdjęć na odbitki do albumu, odkryłam nieopisaną wycieczkę. Wyjazd miał miejsce tuż przed długim urlopem, a później został trochę zapomniany wśród innych zdjęć i wspomnień. Nadrabiam to, żeby nie wchodzić w nowy rok z zaległościami.

Wyjeżdżamy z Białegostoku w kierunku Jurowiec, gdzie jest kilka ciekawych miejsc. Na początek wybieramy Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej, znane wcześniej jako Białostockie Muzeum Wsi, czyli mówiąc najprościej – skansen. Oglądamy dawne chaty, zabudowania gospodarskie i wiatrak. Na terenie skansenu funkcjonuje też sokolarnia. Jednak gdy nie odbywają się pokazy, a ptaki sokolników pochowały się w głębi wolier, sokolarnia jest mało atrakcyjna. Bardziej przyciągają drewniane wózki do wożenia dzieci i tradycyjne wiejskie zabawki. Ciekawostką dla dorosłych jest leśna bimbrownia.

Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej, Joanna
Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej, Joanna

Po spacerze w wiejskim klimacie przenosimy się trochę dalej w terenie i znacznie dalej w czasie. Drugim punktem wyprawy jest Jurajski Park Dinozaurów, znany też jako Muzeum Dziejów Ziemi. Zaraz za bramą witają nas prehistoryczne gady, a z zarośli dochodzi groźne porykiwanie. Odbywamy kolejny miły spacer, tym razem przenosząc się myślami do ery mezozoicznej. Miejsce jest ciekawe, zadbane i przyjemne, ale w porównaniu z innymi tego typu obiektami spotykanymi w Polsce, nie oferuje jakichś szczególnych atrakcji. Za to atrakcje w postaci wesołego miasteczka można spotkać przed wejściem do Jurajskiego Parku Dinozaurów– każda płatna oddzielnie. My korzystamy tylko z usług budki z lodami.

Wyspacerowani i zadowoleni wracamy, żeby zaczynać pakowanie się na długi urlop (o którym pisałam wcześniej).

, Joanna
, Joanna
, Joanna
, Joanna
, Joanna
wiejski plac zabaw, Joanna
, Joanna
leśna bimbrownia, Joanna
, Joanna
, Joanna
Jurajski Park Dinozaurów, Joanna
, Joanna
, Joanna
, Joanna
próba złapania dinozaura za ogon?, Joanna
, Joanna
, Joanna
, Joanna
, Joanna
przy każdym z dinozaurów jest informacja o danym gatunku, Joanna
, Joanna
, Joanna
, Joanna
, Joanna
, Joanna

Komentarze

Zostaw swój komentarz

kasia ejsmont
11 styczeń 2019 18:23

Bardzo ciekawe miejsca. Wszystkie atrakcje świetnie skomponowane z bliskością natury. Dowód na to, że nie trzeba być krzykliwym, aby być interesującym.

Joanna
11 styczeń 2019 10:18

[cytuj autor='kasia'] pradawne gady? brzmi ciekawie, ale... o co chodzi?🙂 [/cytuj]

Chodzi o park dinozaurów.

 

kasia
10 styczeń 2019 09:57

pradawne gady? brzmi ciekawie, ale... o co chodzi?🙂

marian
03 styczeń 2019 18:34

Bardzo ciekawe i przyjemne miejsca.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021