Mała Barania Góra i okolica

Komentarze 2
2018-11-05

Mając dzisiaj rano (05.11.2018) trochę czasu wolnego postanowiłem przeznaczyć go na mały spacer po górach .
Wybór padł na Małą Baranią Górę zwaną też Białożyckim Groniem . 
Ot taka góra na pograniczu Kamesznicy , Milówki i Ciśca ...Bardzo łatwo tam trafić . Wejście na ścieżke znajduję się kawałek za początkeim drogi ekspresowej Milówka - Zwardoń . Można tam też od strony Milówki podjechać autem ... gdzie można bez problemu zaparkować tuż za barierkami z ekpresówki ... a potem dalej udać się na Małą Baranią (po lewej stronie ścieżki przecinającej) i Sumową Grapę (po prawej stronie wspomnianej chwile temu ściezki) 


Szczyt szczytem , zarośnięty jak diabli , lecz za to ze zboczy Małej Baraniej widoki są pierwsza klasa 🙂 
Widać stąd szczyty Beskidu Śląskiego , Żywieckiego , Małego i ... i to wszystko na górce która nie przekracza 659m n.p.m W drodze powrotnej wstąpiłem jeszcze na Sumową Grapę gdzie stoi tzn. Krzyż Grunwaldzki ... mający upamiętnić wiadomą bitwę setki lat wcześniej

Komentarze

Zostaw swój komentarz

14 listopad 2018 10:23

Mieć takie miejsce pod bokiem.

No marzenie :-)

09 listopad 2018 10:40

Świetna miejscówka i bardzo, bardzo ładna fotorelacja. Klimatyczna. 

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Cisiec

Mała Barania Góra

Białożycki Groń

Sumowa Grapa

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021