Jasna Góra
Jasna Góra

Jasna Góra na dobry początek

Komentarze 8
2018-09-19

Jasna Góra to zarazem nasza pierwsza rodzinna wycieczka w nowym składzie, z Amelką 🙂 Każde ważne wydarzenie staramy się powiązać z wizytą w tym świętym miejscu, więc i z Amelką chcieliśmy się pokłonić przed Matką, by chronila ją podczas wszystkich innych wycieczek. Jasna Góra obecnie jest w mocnej przebudowie, ale udało nam się trochę pospacerzyć, przejść wałami i stanąć przed obrazem. Mimo utrudnień z wózkiem mozna dać radę w większości miejsc. Wieża i spora część budowli jest ładnie odnowiona,a do tego sporo kwiecia, czego w innych latach nie widziałam.

Po klasztorze przeszliśmy przez Park Staszica na Aleję NMP, zobaczyliśmy wreszcie po raz pierwszy ławeczki częstochowskie - Perepeczki i Poświatowskiej oraz odwiedziliśmy Godpodę Kwaśnica, którą Magda Gessler niedawno rewolucjonizowała. Smacznie zjedlismy polecane przez nią dania, choć ja poprzestałam na deserze, serniczek niczego sobie 🙂 Chętnie skosztowałabym kwaśnicy, ale nie wiem co Amelka na to 🙂 Muszę przyznać, że była całą wycieczkę bardzo grzeczna. oby tak zawsze było!

Jasna Góra
Jasna Góra
Obraz Matki Bożej w Sanktuarium
Jasna Góra
Jasna Góra
Jasna Góra
Pomnik Papieża Polaka
Droga Krzyżowa
Bastion
Park Staszica
Muzeum
Aleja NMP
Ławeczka Perepeczki
 Ławeczka Poświatowskiej
Ratusz
Gospoda Kwaśnica

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Joanna
03 październik 2018 12:07

[cytuj autor='tomtur']  Jeśli ktoś ma bliżej do Mazowsza to polecam ciekawe sanktuarium w Miedniewicach m. Żyrardowem a Sochaczewem. Blisko Nieborowa, Puszczy Bolimowskiej i Puszczy Kampinowskiej.  [/cytuj]

Byłam w Nieborowie i Puszczy Bolimowskiej w ubiegłym roku, ale sanktuarium w Miedniewicach jakoś nie stanęło mi na drodze. Może następnym razem, skoro już o nim wiem.

 

Danusia
02 październik 2018 19:14

Czyli Amelka pozytywnie zdała egzamin na młodego krajtrotera. Witamy w naszym gronie:-) Pięknie się prezentujecie.

tomtur
02 październik 2018 16:50

Macie piękny zwyczaj nawiedzania Jasnej Góry w ważnych dla Was chwilach.

Jeśli ktoś ma bliżej do Mazowsza to polecam ciekawe sanktuarium w Miedniewicach m. Żyrardowem a Sochaczewem. Blisko Nieborowa, Puszczy Bolimowskiej i Puszczy Kampinowskiej. 

Anna Piernikarczyk
24 wrzesień 2018 11:37

Dziękuję Wam 🙂 Asiu niestety nie wiem, ale zdjęcia moźna porobić bo sporo już jest odnowione, a w zwiedzaniu aż tak przebudowa nie przeszkadza. Choć na wejściu można poczuć się jak na placu budowy. To jest jednak tak duży kompleks, że często natrafia się na jakieś prace, bo zanim coś się skończy to czas coś innego zacząć 😉

Joanna
20 wrzesień 2018 15:03

Dobre miejsce na dobry początek. Ciekawe, czy skończą się przebudowy do przyszłych wakacji, bo jakoś moje plany coraz bardziej zmierzają w kierunku Częstochowy.

Maciej A
20 wrzesień 2018 14:42

Na dobry początek.

Skoro była grzeczna to chyba jej się już podróżowanie spodobało :-)

marian
20 wrzesień 2018 13:16

Świetny początek małej krajtroterki.

Anja
20 wrzesień 2018 10:56

Pierwszy wyjazd i to do takiego miejsca poważna sprawa🙂

Wycieczka na mapie

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023