Latarnia Morska Gąski, Marek Ila
Latarnia Morska Gąski, Marek Ila

Latarnia Morska w Gąski. Plaża Gąski

Komentarze 3
2018-09-08

 

 

, Marek Ila
, Marek Ila

 

Latarnia w Gąskach została zbudowana pod koniec XIX wieku, osiąga wysokość 50,2 metra. Latarnia jest udostępniona do zwiedzania. Na szczyt latarni prowadzą kręte, granitowe schody - aby się dostać na taras trzeba pokonać ich aż 190. Ze szczytu rozciąga się malowniczy widok na Morze Bałtyckie, dostrzec można stąd Sarbinowo, Chłopy, Mielno i Unieście. Latarnia jest usytuowana w centrum wsi, u podstawy wieży znajduje się dom latarnika, kramiki z jedzeniem i pamiątkami oraz ładnie zagospodarowany teren. Latarnia została wpisana do rejestru zabytków.

, Marek Ila
, Marek Ila

 

 

, Marek Ila
, Marek Ila

 

 

, Marek Ila
, Marek Ila

 

 

 

 

 

Latarnia Morska Gąski

 

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Danusia
02 październik 2018 19:25

Fajne miejsce. W dodatku nie tak spektakularne jak Rozewie czy Świniujście.

marian
12 wrzesień 2018 10:15

Byłem,widziałem i również chętnie więcej fotek bym zobaczył.

Maciej A
12 wrzesień 2018 06:35

Witaj na PS

Miejsce fajne, jeśli możesz dodaj jeszcze z parę zdjęć i chociaż nieco opisu. Sam nigdy tam nie byłem, ale wybiorę się pewnie nad morze z córką w przyszłym roku i to właśnie gdzieś w bardziej zachodnie strony. 

pozdrawiam

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022