Miniarboretum w Bytomiu
Miniarboretum w Bytomiu

Miniarboretum w Bytomiu

Komentarze 7
2018-06-10

Całe życie mieszkamy koło Bytomia i nie wiedziałam, że w samym jego centrum istnieje bardzo duży i ładny Park Miejski. Naszym głównym celem było Miniarboretum dostępne tu od kilku lat, które niedawno ktoś dodał na Polskich Szlakach. Naszukałam się w necie i żadnej informacji o biletach, psach, no to się wybraliśmy. A tu przykra niespodzianka, po wejściu na teren małego pięknego ogrodu Pani za nami biegnie, że z pieskiem nie można... No więc nie zostało nam nic innego, jak się wycofać, wielki żal. Są też bilety za przysłowiową złotówkę, ale kasa była pusta, więc nie wiem czy opłata jest pobierana. Pozostał nam zrewitalizowany, ogólnodostępny Park z ładnie zrobioną Górą Miłości. Trzeba przyznać, że to ciekawe miejsce, fajne na piknik rodzinny i na spacerki, jest też nawet basen odkryty, place zabaw itp. Po drzewach skaczą wiewórki, jest ich tu sporo i bardzo podobały się Negrze 🙂 Zjedliśmy upieczone z rana ciasto rabarbarowe jako główny element pikniku i wróciliśmy do samochodu.

Góra Miłości w Bytomiu
Park Kachla w Bytomiu
Góra Miłości
wiewiórek w Parku Kachla jest sporo

Komentarze

Zostaw swój komentarz

tomtur
19 wrzesień 2018 09:54

Arboretum i park ładne. Wiosną/latem 2019 jedziemy w Wasze strony bo chcę zobaczyć makietę kolejową w Tarnowskich. Jak makieta dla mnie to żona nie daruje mi Góry Miłości. Nie widzę problemu. Żonę ma się w końcu tylko jedną. A makiet mamy w Polsce parę. 

Podpowiedccie proszę gdzie są jeszcze Góry Miłości? Byle blisko Makieta lub wąsotorówka była.

Maciej A
13 czerwiec 2018 21:28

Widać wszędzie można znaleźć fajne miejsce, trzeba się tylko dobrze rozejrzeć.

Bytom kojarzy mi się inaczej, jak widać pozory mylą

allie
12 czerwiec 2018 21:14

Przeurocze miejsce na spacer. Fajne są takie odkrycia miejsc, które się ma tuż pod nosem 🙂

Anna Piernikarczyk
11 czerwiec 2018 20:33

[cytuj autor='marian']Lubię takie miejsca.Pięknie je obfociłaś.Szkoda że trochę plany Wam pokrzyżowało i nie wszędzie wejdziecie z pieskiem.[/cytuj]

No teraz "ogrody" wszelkie bardzo nam się podobają i chętnie byśmy je pozwiedzali, ale niestety prawie zawsze są niedostępne dla psów. To trochę problem bo zwykle jeździmy z Negrą na wycieczki

marian
11 czerwiec 2018 13:09

Lubię takie miejsca.Pięknie je obfociłaś.Szkoda że trochę plany Wam pokrzyżowało i nie wszędzie wejdziecie z pieskiem.

Anja
11 czerwiec 2018 12:29

Fajnie uchwycone detale krajobrazu.

Joanna
11 czerwiec 2018 12:11

Wiewiórki są naprawdę super.

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022