Pustynia Błędowska - róża wiatrów
Pustynia Błędowska - róża wiatrów

Róża Wiatrów na Polskiej Saharze - Pustynia Błędowska, Olkusz i Sławków

Komentarze 7
2018-05-13

W gminie Klucze na Jurze, powstał niedawno super punkt widokowy i atrakcja zarazem - drewniana, spora konstrukcja o ciekawej nazwie Róża Wiatrów, którą zyskała od równie interesującego swego kształtu. Platforma dostępna jest bezpłatnie i można z niej podziwiać Polską Saharę czyli Pustynię Błędowską. Zejścia prowadzą na otwarte piaski, które zostały w tej części odchwaszczone. To piękny widok i niesamowite uczucie szczególnie przy prażącym słoneczku 🙂 Ludzi sporo jak na nową atrakcję, dojście do Róży Wiatrów z drogi Bolewsławskiej (Hutki-Klucze) to około 10 minut, 1 km, przyjemnie utwardzoną drogą z kamykami. Nawet wózki dają radę, choć bardziej te na dużych kołach. Sama Róża wiatrów jest przystosowana też do osób niepełnosprawnych. Świetne miejsce na rodzinny piknik 🙂 Z Róży widać też Czubatkę z punktem widokowym w Kluczach. Polecam to miejsce!

Po Pustyni odwiedziliśmy jeszcze odnowiony Rynek w Olkuszu, znacznie ładniejszy niż poprzednim razem, ze zrekonstruowanymi murami dawnego ratusza w centrum placu, fontannami i odnowionymi kamienicami. Ładny obrazek. Na koniec po drodze wjechaliśmy na rynek w Sławkowie, tutaj cisza jak zwykle... 🙂

Dojście do Róży Wiatrów z ulicy Bolesławskiej
Dojście do Róży Wiatrów z ulicy Bolesławskiej

 

Róża wiatrów w Kluczach
Pustynia Błędowska - Róża Wiatrów
Pustynia Błędowska
Czubatka w Kluczach widziana z Róży Wiatrów
Pustynia Błędowska
Pustynia Błędowska
Pustynia Błędowska
Baszta w Olkuszu
Olkusz baszta
Rynek z fontanną w Olkuszu
Rynek w Olkuszu
Mury dawnego ratusza - rekonstrukcja
Olkusz
Olkusz rynek
Olkusz - zejście do Podziemi na Rynku
Rynek w Olkuszu
Olkusz
Muzeum w Olkuszu
Sławków
Austeria na Rynku w Sławkowie
Rynek w Sławkowie
Rynek Sławków
Muzeum w Sławkowie

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Roman Świątkowski
17 maj 2018 13:47

Jak zwykjle fajne zwiedzanko. krajobraz pustyni nie trzeba komentować. racja olkusz, rynek w olkuszu wypieklniał a sławków mimo co równiez jest fajny tylko atrakcje pororzucane w wkoło.

allie
15 maj 2018 20:23

Olkusz, i Sławków wygądają uroczo, a Pustynia, wiadomo - atrakcja sama w sobie. Natomiast mam mieszane uczucia co do tej platformy - jakoś nie jestem wielką zwolenniczką zabudowywania takich miejsc różnymi konstrukcjami, nawet jeśli ułatwiają one zwiedzanie. Ale może zmieniłabym zdanie, gdybym się tam znalazła 🙂

marian
15 maj 2018 17:46

[cytuj autor='Angelika Krajewska']kiedyś i ja odwiedzę to miejsce 🙂 piękne Aniu zdjecia 🙂[/cytuj

Ja  mam nadzieję że i mi się kiedyś uda tam wybrać.

 

Angelika Krajewska
15 maj 2018 16:27

kiedyś i ja odwiedzę to miejsce 🙂 piękne Aniu zdjecia 🙂

Anna Piernikarczyk
14 maj 2018 14:29

[cytuj autor='Joanna']Jestem pod wrażeniem, bo gdy my odwiedzaliśmy Pustynię Błędowską nie było jeszcze tak dobrze zagospodarowanego punktu widokowego.[/cytuj]

Obecnie są trzy zagospodarowane punkty widokowe - dwa w Kluczach i jedno w Chechle, z tego co wiem 🙂 I odchwaszczona Pustynia znacząco w porównaniu z tym co było z 10 lat temu

 

Joanna
14 maj 2018 12:45

Jestem pod wrażeniem, bo gdy my odwiedzaliśmy Pustynię Błędowską nie było jeszcze tak dobrze zagospodarowanego punktu widokowego.

Anja
14 maj 2018 12:26

Polska Sahara🙂 Fajna ciekawostka przyrodnicza i krajobrazowa. Pięknie rodzinnie podróżujecie.

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022