, EmiZtg
, EmiZtg

Szyndzielnia i Klimczok

Komentarze 6
2018-04-14

Zupełnie niezaplanowana, spontaniczna, samotna wycieczka.

Do tej pory sama chodziłam po górach sporadycznie. Teraz postanowiłam to zmienić. Przekonałam się, że wędrówki solo mają mnóstwo zalet, nikt mnie nie pogania, mogę sobie wędrować w ciszy swoim tempem, siedzieć na szczycie ile chcę i nie muszę dostosowywać prędkości marszu do innych osób. 

, EmiZtg
, EmiZtg

Klimczok i Szyndzielnię wybrałam, bo to popularne szlaki. Nie chciałabym się sama włóczyć gdzieś po Beskidzie Żywieckim i innych leśnych głuszach. Podchodziłam standardowo czerwonym szlakiem ze zmianą na zielony na Przełęczy Dylówki. Następnie bez zatrzymywania się w schronisku na Szyndzielni powędrowałam prosto na Klimczok szlakiem żółtym. Po wyjściu z lasu dosłownie dech mi zaparło. Zobaczyłam pięknie ośnieżone i bardzo wyraźne Tatry. W połowie kwietnia łąka na szczycie była jeszcze wilgotna i ze znalezieniem suchego miejsca miałam problem, ale jak już to zrobiłam, to usiadłam i przez kilkadziesiąt minut kontemplowałam ten cudny widok.

Schodziłam tym samym szlakiem, tylko tym razem usiadłam w schronisku na Szyndzielni na kawę i ciastko. Podczas zejścia nie minęłam zbyt wielu turystów, także mogłam nadal cieszyć się górami i swoją w nich obecnością bez zakłóceń.

, EmiZtg
, EmiZtg
, EmiZtg
, EmiZtg
, EmiZtg
, EmiZtg
, EmiZtg
, EmiZtg
, EmiZtg
, EmiZtg

Komentarze

Zostaw swój komentarz

tomtur
23 sierpień 2018 07:55

Taka wolność w górach, z ciszą, pięknymi widokami, rześkim powietrzem i do tego beż żadnych zakłóceń. To po prostu balsam dla duszy.

Marcin_Henioo
13 maj 2018 18:53

Pięknie powędrowałaś, widoki na Tatry śliczne! Oj, połaziłbym sobie...

Anna Piernikarczyk
10 maj 2018 08:22

Bardzo ładnie, jeszcze nigdy nie chodziłam sama po górach

marian
09 maj 2018 18:33

Widoki piękne.Nigdy nie wędrowałem po tych górach.Może kiedyś....

Anja
09 maj 2018 15:01

Akurat po górach to też sama nie lubię...w przypadku miejskich wycieczek zupełnie mi to nie przeszkadza.

Maciej A
09 maj 2018 14:57

Niewysokie, niestrome i bardzo ładne,

można "ładować akumulatory"

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022