Zwierzęta i ptaki w Białymstoku

Komentarze 8
2018-04-07

Tym razem nie było żadnych planów tylko piękna pogoda i chęć wyjścia z domu.

Rano zabieram córkę "do zwierzątek", żeby nie przeszkadzała w sobotnim odkurzaniu. Po drodze zaczepiamy o Las Zwierzyniecki, bo chciałam sprawdzić czy już kwitną zawilce. Zawilców nie widać, za to na alejkach błoto po kostki, więc szybko zmierzamy do głównego celu naszej wyprawy.

Białostockie ZOO Akcent, bo o nim mowa, trudno nazwać ogrodem zoologicznym z prawdziwego zdarzenia. Jest tu tylko trochę rodzimych gatunków zwierząt i ptactwa, również wodnego. Po zmianach i remontach sprzed kilku lat, obce gatunki dla których nie wystarczyło miejsca powędrowały do innych ogrodów. Za to te które zostały w końcu mają stworzone odpowiednie warunki. Oglądamy m.in. niedźwiedzie brunatne, wilki, żubry, osły, koniki polskie i daniele, a także sowy i bażanty. Na stawie pływają łabędzie i kaczki, a w wodzie widać kolorowe rybki.

Największą atrakcją są świnki wietnamskie i króliki, które można karmić jedzeniem przygotowanym w koszyczku przy ich wybiegu. W zoo bywamy dość często, ale nie zawsze mamy tyle szczęścia co tym razem. Akurat gdy stoimy przy świnkach, przychodzi pracownik ogrodu i napełnia koszyczek pokrojoną marchewką i jabłkiem. Przy płocie od razu ustawia się z jednej strony rządek świńskich ryjków, a z drugiej rządek dzieci ze smakołykami w rączkach. Trudno powiedzieć która strona jest bardziej zadowolona z takiego obrotu sprawy. Spacer kończymy jak zwykle na placu zabaw.

Po obiedzie mamy jeszcze ochotę na atrakcję, która jest dla nas nowością. Całą rodziną wybieramy się do papugarni. To miejsce powstało w Białymstoku niedawno i już przyciąga tłumy miłośników papug. Nic dziwnego. Kolorowe ptaki fruwają wśród ludzi, siadają na rękach, na ramionach, na głowach. Można je karmić i głaskać. Większe gatunki, jak ary i lory są tylko do podziwiania. Trzylatka początkowo trochę się boi, ale po zajęciu bezpiecznego miejsca na rękach u tatusia jest zafascynowana papużkami, zwłaszcza gdy próbują dziobnąć jej brata. Po godzinie wychodzimy zachwyceni z przekonaniem, że pierwszy raz nie będzie ostatni i jeszcze tu wrócimy.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

12 kwiecień 2018 23:29

Miejsce uwielbiane przez dzieci i nie tylko.Fajnie spędzony dzień.

12 kwiecień 2018 20:31

Super, fajna rodzinna wycieczka - taka papugarnia to nie lada atrakcja. Czekam na to aż powstanie w Toruniu, bo gdzieś mi jakaś reklama się rzuciła w oczy :-)

12 kwiecień 2018 09:50

Dziękuję za komentarze. Tak to już jest, że z dziećmi zwiedza się trochę inne atrakcje niż bez dzieci. Aniu, dobry plac zabaw też nie jest zły. Akurat pomyślało mi się o Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie... Papugarnię oczywiście też polecam.

11 kwiecień 2018 19:22

Słodkie te papugi 🙂 Bardzo fajna rodzinna wycieczka.

11 kwiecień 2018 08:25

Ale super z tą papugarnią i zoo też fajne, lepiej mniej a lepiej 🙂 My znów zaczniemy odwiedzać takie miejsca, łącznie z placami zabaw 😉

10 kwiecień 2018 21:12

Miejsce, w którym uśmiech na twarzy mojej Lenki byłby bardzo szeroki.

10 kwiecień 2018 16:08

Bardzo fajna wycieczka. Chętnie odwiedziłbym tego typu miejsce

10 kwiecień 2018 14:20

Dla dziecka wspaniałe przeżycie, a i okazja do wspólnego spędzenia czasu.

Tak myślałam, że się wycieczki "posypią" po tym ciepłym weekendzie🙂

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 37 000 polubień, a na Instagramie 2 800 Obserwujących.
Copyright 2005-2021