, Sławko
, Sławko

Góra Świętej Anny

Komentarze 7
2017-06-20

Dzisiaj przedstawiam państwu wycieczkę do Góry św. Anny. Jest to pozycja obowiązkowa dla każdego mieszkańca Kędzierzyna-Koźla, takiego jak ja oraz każdego innego krajtrotera, który ma możliwość przyjechać tam. Przyznaję, byłem tam już niezliczoną ilość razy. W końcu to urokliwe miasteczko leży w promieniu 30 km od mojego miasta dlatego to nie problem dla mnie dojechać tam.

A skoro formalności zostały objaśnione to pora na trochę faktów. Jednym z nich jest to, że co roku jest tu organizowany koncert Chespa Rock Festiwal czyli Igrzyska Rockowe. Raz już brałem w tym udział. Przyznaję, że było super. Chętnie przytoczyłbym trochę dziejów miasta, ale niewiele wiem na ten temat. Polecam to miejsce każdemu ze względu na spokojną okolicę, gdzie można odetchnąć od życia codziennego. Są tu także różne punkty gastronomiczne, więc można spokojnie wybrać się na kawę lub coś więcej.

, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko

Komentarze

Zostaw swój komentarz

ANDRZEJ
14 marzec 2018 18:28

Urokliwe miejsce warte odwiedzenia

Anna Piernikarczyk
15 styczeń 2018 12:25

Nie słyszałam o tym koncercie, miejsce oczywiście znamy, warte odwiedzenia 🙂

Danusia
12 styczeń 2018 16:33

A ja w minionym roku byłam tam po raz pierwszy. Amfiteatr zrobił na mnie wielkie wrażenie.

Joanna
12 styczeń 2018 09:56

Nie byłam. Może kiedyś uda się dotrzeć.

Marcin_Henioo
11 styczeń 2018 20:07

Nigdy tam nie byłem. Warto pewnie odwiedzić, jak widzę.

mokunka
11 styczeń 2018 15:44

[cytuj autor='marian']Miejsce warte zwiedzenia.Byłem tam wielokrotnie.Warto zobaczyć piękne Sanktuarium,Kalwarie,Grote,Pomnik Czynu Powstańczego,Amfiteatr .Pamiętam z wycieczki Mokunki że jest też tam punk widokowy,którego mam zamiar kolejnym razem odszukać.[/cytuj]

Tak Mrianie, pamięć Cię nie myli. Punkt widokowy, jest przy Rezerwacie , na granicy dawnego kamieniołomu.

Górą Swiętej Anny byłam zauroczona, jeśli pamiętacie ...byłam tam w klasztorze, kościele, kalwarii , wewnętrznym wirydarzu...i kuchni zakonnej 😉.

Fajna wycieczka. Kolejna osoba na PSz , która zwiedziła to miejsce.

 

marian
11 styczeń 2018 10:07

Miejsce warte zwiedzenia.Byłem tam wielokrotnie.Warto zobaczyć piękne Sanktuarium,Kalwarie,Grote,Pomnik Czynu Powstańczego,Amfiteatr .Pamiętam z wycieczki Mokunki że jest też tam punk widokowy,którego mam zamiar kolejnym razem odszukać.

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022