Supraśl - Monastyr Zwiastowania NMP
Supraśl - Monastyr Zwiastowania NMP

Jesienny spacer po Supraślu

Komentarze 6
2017-10-07

Jest piękny jesienny dzień. Słońce próbuje przebić się przez chmury. Trudno usiedzieć w domu. Starsze dziecko ma swoje zajęcia, więc zabieramy młodsze i jedziemy za miasto. Właściwie też do miasta, tyle że małego, czyli do Supraśla.Spacerujemy bulwarem nad rzeką Supraśl z widokiem na prawosławny Monastyr Zwiastowania NMP. W sezonie przy ładnej pogodzie bywają tu takie tłumy, że trudno dopchać się do kąpieliska. Teraz oprócz nas widzimy tylko dwie młode pary z fotografami, które robią zdjęcia ślubne w jesiennej scenerii. Plac zabaw i siłownia pod chmurką są w całości do naszej dyspozycji.

rzeka Supraśl w miejscowości Supraśl
rzeka Supraśl w miejscowości Supraśl

Potem przechadzamy się ulicami miasteczka, wychodzimy poza Supraśl i wchodzimy do Puszczy Knyszyńskiej. Las jest jesiennie kolorowy, pachnący mchem i grzybami, taki jak lubię. Na polanie spotykamy stado jeleni... z gałęzi i korzeni. Prawdopodobnie jest to efekt prac uczniów Liceum Plastycznego mieszczącego się w Supraślu.Spotykamy też grzyby. Córka już odróżnia grzyb od nie-grzyba, ale na razie nie robi jej różnicy czy to muchomor, podgrzybek czy purchawka. Muszę uważać, gdy próbuje zbierać grzyby trujące, albo rozdeptać jadalny, bo może z niego też poleci taki fajny dymek jak z purchawki.

Wracamy zadowoleni i z porcją podgrzybków na kolację. 

Supraśl - plac zabaw nad rzeką
Supraśl - plac zabaw nad rzeką

Komentarze

Zostaw swój komentarz

15 styczeń 2018 12:49

Monastyr można zwiedzać, obok do zwiedzenia jest jeszcze Muzeum Ikon i Muzeum Drukarstwa i Papiernictwa. Jeśli chodzi o pałac to nie jestem pewna, bo mieści się w nim Liceum Plastyczne.

13 styczeń 2018 11:14

Faktycznie, świetne to miasteczko Supraśl. Nigdy nie byłem w tamtej części Polski. Mi podoba się i monastyr, i pałac. Można je zwiedzać?

13 styczeń 2018 10:56

Świetny spacer. Monastyr robi wrażenie . Natomiast te kompozycje z gałęzi na leśnej polanie rewelacyjne!

09 styczeń 2018 17:01

Ciekawe miasto.Mi spodobał się pałac.

06 styczeń 2018 19:26

Supraśl,ciekawe miasto. Bardzo chciałam je zobaczyć podczas pobytu na Podlasiu,ale jakoś nie dało rady. Będzie jeszcze okazja by tam wrocić.

05 styczeń 2018 12:12

Te drewniane stadko naprawdę robi wrażenie🙂

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021