Kamieniołom Rogoźnicki

Komentarze 7
2017-12-10

Na ten piękny, słoneczny dzień wymyśliłam sobie wycieczkę, planowałam ją już dawno, także super, że pogoda się wstrzeliła 🙂 Była opcja bliższa i dalsza. Tą dalszą zostawimy na dłuższy dzień, zaś krótki grudniowy spędziliśmy w Kamieniołomie Rogoźnickim. Pierwsze słyszę, znalazłam w necie, a że chyba na Polskich Szlakach jeszcze o tym nie było, to jestem odkrywcą hehe. Miejsce urokliwe, położone w gminie Bobrowniki niedaleko Będzina, we wschodniej części wsi Rogoźnik.

Kiedyś wydobywano tu margle i wapienie okresu triasowego, czyli starsze niż te na Jurze. Dziś kamieniołom jest nieczynny, a teren zarasta czyli odbywa się tu sukcesja roślinności i tym samym stał się wspaniałym miejscem na spokojny spacer. O ile nie zajadą quady, których na pewno tu nie brakuje zważywszy na ich liczne ślady na czerwonej glinie. My dopiero zobaczylismy quady, jak już wsiadaliśmy do auta. Za to rozjechana, czerwona ziemia odcisnęła piętno na naszych ubraniach 🙂 Czasem trzeba na nowo stać się dzieckiem !

Kamieniołom Rogoźnicki
Kamieniołom Rogoźnicki

Ludzi tu mało choć kilka osób spotkaliśmy. Kamieniołom znajduje się przy długiej ulicy Węgroda. Jest on spory, więc do końca nie wiedzieliśmy, gdzie wejść. Ale jest takie fajne miejsce, gdzie można stanąć samochodem i widać ścieżkę z drewnianymi barierkami. To dobre miejsce na początek eksploracji. Polecam to miejsce, tym którzy mają nie tak daleko, bo to fajna ciekawostka. My mamy bliżej siebie kamieniołom Blachowka w Bytomiu, ale ten już dość dobrze znamy, a ten Rogoźnicki to dla mnie niespodzianka 🙂

 

Piknik rodzinny

Komentarze

Zostaw swój komentarz

ANDRZEJ
16 marzec 2018 22:59

Fajne miejsce na rodzinną wycieczkę

Anna Piernikarczyk
18 grudzień 2017 21:05

Dziękuję Wam 🙂

Joanna
18 grudzień 2017 14:31

Ciekawe grudniowe odkrycie i piękne zdjęcia.

Anja
11 grudzień 2017 11:41

Córcie w mamę się wdały🙂

Marcin_Henioo
10 grudzień 2017 21:17

Nie ma to jak rodzinny spacer-wycieczka w jesienno-zimowych okolicznościach. Tak trzymać!

Anna Piernikarczyk
10 grudzień 2017 19:53

Dzięki Marianie 🙂

marian
10 grudzień 2017 19:41

Ciekawe miejsce nam odkryłaś.Kolejny ciekawy dzień spędzony z rodzinką

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Rogoźnik

Kamieniołom Rogoźnicki

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2022