, Sławko
, Sławko

Bolesław i Olkusz

Komentarze 5
2017-09-24

Z racji tego, że już dawno nie wybrałem się w żadną trasę za cel obrałem Bolesław, a to dlatego że tamtejszy kościół jast piękny (i odwiedzam to miasto piewszy raz). Szczerze mówiąc zrobił na mnie bardzo miłe wrażenie. Wewnątrz zastałem kilka osób, więc robiąc zdjęcia spodziwałem się różnych rzeczy, ale nikomu to nie przeszkadzało. Po zwiedzeniu pierwszego jak na dzień dzisiejszy kościoła dowiedziałem się, że niedaleko Boleslawia znajduje się Olkusz, więc tam też postanowiłem zawitać. A konkretnie do Bazyliki św. Andrzeja Apostoła. Nie mniej gorsza od kościoła w Bolesławiu. Niestety musiałem trochę poczekać, ponieważ odbywała sie msza. Dlatego cierpliwie poczekałem w parku niedaleko. Potem po ludzku wszedłem do środka i pocykałem troche fotek. A na koniec rynek. Stoją tam tablice informacyjne o różnych lokalnych ciekawostkach, fontanny i szachownica. Ale to jeszcze nie koniec.

, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Danusia
01 październik 2017 11:11

Miejscowośi Bolesław nie znam, w Olkuszu zatrzymaliśmy się przejazdem na obiad. Rynek fajny,fajny...

Anna Piernikarczyk
30 wrzesień 2017 20:40

Kościół jest faktycznie piekny, sliczne wnętrze, a Olkusz widzieliśmy ostatnio podczas remontu rynku, trzeba by się wybrać 🙂

Joanna
26 wrzesień 2017 13:51

W Olkuszu byłam tylko przejazdem, a widzę że warto zatrzymać się tam na dłużej.

marian
25 wrzesień 2017 21:49

Bazylika naprawdę warta zobaczenia.Rynek w Olkuszu piękny.

Maciej A
25 wrzesień 2017 14:07

Nieznane mi miejsca, a bazylika robi wrażenie

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022