widok spod szczytu, EmiZtg
widok spod szczytu, EmiZtg

Pricny Vrch

Komentarze 0
2017-08-13

Pricny Vrch to najwyższy szczyt w Górach Opawskich. Zaliczany jest do Korony Gór Czech i do Korony Sudetów. 

Wierzchołek jest całkowicie zalesiony, bez widoków. Prowadzi nań kilka szlaków, ale droga na szczyt została wyznakowana dopiero niedawno. Okoliczne tereny były mocno eksploatowane górniczo, więc obfitują w sztolnie i zapadliska. My schodziliśmy górniczą ścieżką dydaktyczną i mijaliśmy po drodze kilka zamkniętych, zasypanych dziś sztolni. Po lesie nie radziłabym chodzić, widziałam kilka ogrodzonych dziur, ale myślę, że przy odpowiednim obciążeniu grunt zapada się dużo częściej. 

, EmiZtg
, EmiZtg

Najkrótszy szlak wychodzi z sanktuarium "Panny Marii Pomocne". Przy kościele znajduje się duży, bezpłatny parking i tojka. Szlak początkowo wiedzie stromo do góry wyprowadzając na szczyt Vyr, na którym stoi charakterystyczna skała, a następnie prowadzi również stromawo przez punkt widokowy na wypłaszczenie. Stamtąd już blisko na szczyt. 

Trasa, szlaki, przewyższenie, czas: https://www.planetagor.pl/places/application/TrialPage.php?ID=19101 

, EmiZtg
na Vyrze, EmiZtg
widok na Góry Opawskie, EmiZtg
na Pricnym Vrchu, EmiZtg

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Zlate Hory

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021