widok spod szczytu, EmiZtg
widok spod szczytu, EmiZtg

Pricny Vrch

Komentarze 0
2017-08-13

Pricny Vrch to najwyższy szczyt w Górach Opawskich. Zaliczany jest do Korony Gór Czech i do Korony Sudetów. 

Wierzchołek jest całkowicie zalesiony, bez widoków. Prowadzi nań kilka szlaków, ale droga na szczyt została wyznakowana dopiero niedawno. Okoliczne tereny były mocno eksploatowane górniczo, więc obfitują w sztolnie i zapadliska. My schodziliśmy górniczą ścieżką dydaktyczną i mijaliśmy po drodze kilka zamkniętych, zasypanych dziś sztolni. Po lesie nie radziłabym chodzić, widziałam kilka ogrodzonych dziur, ale myślę, że przy odpowiednim obciążeniu grunt zapada się dużo częściej. 

Sanktuarium Maria Hilf, EmiZtg
Sanktuarium Maria Hilf, EmiZtg

Najkrótszy szlak wychodzi z sanktuarium "Panny Marii Pomocne". Przy kościele znajduje się duży, bezpłatny parking i tojka. Szlak początkowo wiedzie stromo do góry wyprowadzając na szczyt Vyr, na którym stoi charakterystyczna skała, a następnie prowadzi również stromawo przez punkt widokowy na wypłaszczenie. Stamtąd już blisko na szczyt. 

Trasa, szlaki, przewyższenie, czas: https://www.planetagor.pl/places/application/TrialPage.php?ID=19101 

, EmiZtg
, EmiZtg
, EmiZtg
na Vyrze, EmiZtg
widok na Góry Opawskie, EmiZtg
na Pricnym Vrchu, EmiZtg

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Zlate Hory

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022