, Joanna
, Joanna

Białystok - fontanny (dodatek)

Komentarze 5
2017-08-05

W poprzedniej wycieczce o fontannach napisałam, że ciąg dalszy nastąpi. I w końcu nastąpił. Zanim opiszę duży wyjazd i przejrzę dużo zdjęć wstawiam jeszcze jeden mały spacer po Białymstoku.

Nie mogąc już doczekać się urlopu w wolnych chwilach spacerujemy po Białymstoku. Kolejny spacer przebiega podobną - można powiedzieć, że ulubioną - trasą. Od ostatniej wycieczki upłynęło już trochę wody w fontannach i opis wymaga uzupełnienia.

fontanna na skwerze im. Jadwigi Dziekońskiej, Joanna
fontanna na skwerze im. Jadwigi Dziekońskiej, Joanna

Po pierwsze działa już uruchomiona po remoncie fontanna na skwerze im. Jadwigi Dziekońskiej w pobliżu kościoła św. Rocha.

Po drugie ostatnio ominęliśmy ogrody przy Pałacu Branickich przechodząc przez dziedziniec z drugiej strony pałacu, bo zwyczajnie zapomniałam, że tam też są fontanny. A są – cztery pojedyncze, rozmieszczone symetrycznie w otoczeniu kwiatów. Zapomniałam zaś dlatego, że przez wiele lat ich nie było i ogrody wyglądały zupełnie inaczej. Dopiero kilka lat temu „salon ogrodowy” odzyskał dawny wygląd z czasów Jana Klemensa Branickiego. Zatrzymujemy się przy tej wizytówce miasta i w ramach dodatkowej atrakcji podkarmiamy gołębie. Wyjątkowo odważne, żeby nie powiedzieć, że drapieżne gołębie, które potrafią zawalczyć o swoje, a właściwie o nasze np. gofry.

, Joanna
, Joanna

Po trzecie zostajemy na Plantach trochę dłużej, aż się ściemni, żeby obejrzeć fontannę w jej najładniejszej wersji czyli oświetloną rożnymi kolorami. Gdybyśmy zaczekali jeszcze dłużej, efekt byłby jeszcze ciekawszy, ale trzeba na noc wrócić do domu.

Miłego oglądania.

, Joanna
, Joanna
gołębie przy Pałacu Branickich, Joanna
fontanna w ogrodach Pałacu Branickich, Joanna
, Joanna
, Joanna
, Joanna
, Joanna
, Joanna
, Joanna
, Joanna
, Joanna
, Joanna
fontanna na Plantach, Joanna
, Joanna
, Joanna
, Joanna
, Joanna
, Joanna
, Joanna
, Joanna
, Joanna
, Joanna
, Joanna
, Joanna
, Joanna
, Joanna
, Joanna

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Anna Piernikarczyk
30 wrzesień 2017 20:37

Super i czekamy na opisy wakacji 🙂 A spacery tematyczne planuj też 🙂

Joanna
26 wrzesień 2017 14:02

[cytuj autor='Maciej A']Przyjemny spacer, Lence by się też podobało, zwłaszcza światełka w fontannie i karmienie gołębi[/cytuj]

Chyba wszystkie dzieci lubią karmienie gołębi.

marian
25 wrzesień 2017 21:57

Pięknie.Poprostu bajecznie.

Maciej A
25 wrzesień 2017 14:19

Przyjemny spacer, Lence by się też podobało, zwłaszcza światełka w fontannie i karmienie gołębi

Anja
23 wrzesień 2017 10:57

Każdy ma swoje ulubione obiekty do zwiedzania. Ja lubię punkty widokowe.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022