, linek
, linek

Biskupin

Komentarze 3
2016-07-23

W dniu 23 lipca wraz z Klaudią postanowiliśmy udać się do oddalonego o prawie 200 km Biskupina. Zwiedzaliśmy tam Muzeum Archeologiczne. Można zobaczyć tam: Wioskę Neolityczną z Epoki Kamienia, Osiedle Obronne Ludności Kultury Łużyckiej czy Wioskę Wczesnopiastowską. Na terenie obiektu znajduje się też Pawilon Muzealny, który poświęcony jest badaniom wykopaliskowym w Biksupinie i okolicy pt. „Świt historii nad Jeziorem Biskupińskim”. Muzeum jest bardzo ciekawym obiektem historycznym, który pozwala na zaobserowaniu jak wyglądało życie wiele lat przed nami. Dużą atrakcją jest bardzo wiarygodnie odrestaurowana brama wejściowa do Osiedla Obronny Ludności Kultury Łużyckiej. 

Po zwiedzeniu Muzeum Archeologicznego w Biskupinie daliśmy się ponieć wirowi zwiedzania i spątanicznie podjeliśmy decyzję, by pojechać do Torunia.  Po 1,5 godziny jazdy dotarliśmy do celu. Niestety była już pora wieczorna. Udaliśmyy się na spacer po Bulwarze Filadelfijskim i Starym Rynku.  Po zmroku pojechaliśmy na drugi brzeg Wisły, by nacieszyć oczy śliiczną panoramą.

, linek
, linek

Jesteśmy przekonani, że jeszcze do Torunia wrócimy, gdyż jest tego wart, aby zatrzymać się w nim na dłużej i poznać atmosferę "Miasta Zakochanych". 

, linek
, linek
, linek
, linek
, linek
, linek
, linek
, linek
, linek
, linek
, linek

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Anna Piernikarczyk
19 lipiec 2017 13:50

Biskupin to wielka atrakcja w Polsce, ciekawa i znana od lat, nawet z podręczników także warto ja odwiedzić, super że Wam się udało, Toruń to również cenne miejsce!

allie
17 lipiec 2017 20:37

Super wyjazd. Miejsce fundamentalne dla historii Polski, a jeszcze tam nie byłam - aż wstyd.

Ale byłam w Toruniu i zachęcam do odwiedzenia go wszystkich, bo to świetne miasto z przepiękną starówką.

marian
16 lipiec 2017 18:48

Bardzo ciekawe miejsce zwiedziliście.Chętnie bym zwiedził Biskupin .Toruń jest w moich planach jeszcze w tym roku..

Edytowano: 2017-07-16 18:49:26

Wycieczka na mapie

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023