, linek
, linek

Poznajemy Płock

Komentarze 4
2017-04-01

Piękna wiosenna pogoda zachęcała do wypoczynku na świeżym powietrzu. Wraz z Klaudią wybraliśmy się 1 kwietnia na Pojezierze Dobrzyńskie, a dokładnie do miasta Płock.

Na początku odwiedziliśmy płockie ZOO, gdzie zobaczyć można ponad 300 gatunków zwierząt. Ogród zoologiczny ma bardzo ciekawe położenie. Znajduje się na wysokiej skarpie nad brzegiem Wisły. Po około 2,5 godzinach sędzonych tam, udaliśmy się spacerem w stronę płockiego molo. Na końcu, którego znajduje się kawiarnia, w której można zjesć dobre ciasto, lody, czy wypić zimne piwo w upalne dni. A to wszystko uzupełnia piękny widok na Wisłę. Ciekawą możliwością odpoczynku jest wypożyczenie leżaków z kawiarni. Po chwili relaksu wyruszyliśmy na dalsze zwiedzanie miasta. Spacerując po Płocku zobaczyliśmy Amfiteatr, Pomniki: Bolesława Krzywoustego, Jana Pawła II oraz Obrońców Płocka 1920. Na drodzę naszego zwiedzania znalazły się dwie Kolegiaty: Św. Bartłomieja i Św. Michała. W tym czasie na Starym Rynku miało miejsce wydarzenie -"Inwazja FoodTrucków wita wiosnę w Płocku!". Dalej udaliśmy się w stronę tumskiego wzgórza i Zamku Książąt Mazowieckich. Ostatnim miejscem, które zobaczyliśmy była Katedra Płocka. 

, linek
, linek

Wycieczkę zaliczamy jak najbardziej do udanych. Płock jest bardzo ciekawym miastem, w którym można spędzić przyjemnie wolny czas. 🙂

, linek
, linek
, linek
, linek
, linek
, linek
, linek
, linek
, linek
, linek
, linek

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Anna Piernikarczyk
06 lipiec 2017 08:53

Bardzo ładne miasto, fajnie, że jeździcie razem 🙂 Nie znam Płocka w ogóle, szkoda

Joanna
05 lipiec 2017 10:22

Byliśmy w Płocku przejazdem. W czasie postoju zwiedziliśmy tylko Zoo, bo dla dziecka to było najciekawsze. Chciałoby się wrócić i zobaczyć więcej. A surykatka na zdjęciu jest piękna- dokładnie taka jak ją zapamiętałam z naszego pobytu, jakby siedziała tam niezmiennie od kilku lat.

Danusia
05 lipiec 2017 10:01

Kiedyś się tam wybiorę:-)

marian
04 lipiec 2017 22:10

Miasto wartne zwiedzenia.Może kiedyś...

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Molo Płock

Molo Cafe

Amfiteatr płocki

Pomnik Bolesława Krzywoustego

Kolegiata Św. Bartłomieja

Stary Rynek

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Kolegiata Św. Michała

Zamek Książąt Mazowieckich

Katedra Płocka

Pomnik Jana Pawła II

Wzgórze Tumskie

Pomnik Obrońców Płocka 1920

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023