Karczew 4, lavinka
Karczew 4, lavinka

Szlakiem drewnianych chatek

Komentarze 0
2008-04-24
Zaczynamy z przystanku pod hotelem Novotel(dawny forum), w stronę Pragi. Jedziemy busikiem do Karczewa (bilet 4,50zł). Tam wysiadamy pod Kościołem. Zabytkowy, barokowy, przepiękny. Potem idziemy na południe w kierunku cmentarza. Po drodze mijamy zabytkową plebanię, potem kapliczkę. Na cmentarzu piękna kaplica.
Potem powrót i kierujemy się na cmentarz żydowski, na wydmie, przy ulicy bodajże Otwockiej. W międzyczasie chodzimy od jednej drewnianej chatki do drugiej ciesząc ocz niezmiernie. Sam cmentarz jest wyjątkowy. Zaniedbany, ale jest w nim dziwna magia... da radę przejść przez ogrodzenie. Nikt nie goni turystów. Niesety nikt też nie pilnuje co widać po podejściu do Macew. Potwornie zniszczone i pomazane.
Potem powrót i biegiem do busiku. Jeżdżą w miarę często,ale jednak nie co pięć minut.
Do Otwocka jedzie sę chwilę. Bilet kosztuje chyba ze 2 złote albo mniej. Zaczynamy od dworca a potem krążymy po jego okolicy(wycieczka do Karczewa zajęła sporo czasu),ale po drugiej stronie Torów. Tu zamiast chat podziwiamy drewniane wille oraz dawne ośrodki lecznicze. Polecam ulice Dłuskiego, Kościuszki, Kościelną, Słowackiego i Reymonta, a także Chopina i Geislera.
Powrót znów busikiem. Można też wrócić pociągiem,ale jest drożej i wolniej.

Polecam moje galerie
picasaweb.google.pl/popolsce/Otwock
picasaweb.google.pl/popolsce/KarzczewKOtwocka
Otwock, najstarsza willa, lavinka
Karczew 5, lavinka
Otwock 5, lavinka
Karczew 6, lavinka
Otwock 4, lavinka
Karczew 7, lavinka
Otwock 3, lavinka
Karczew 8, lavinka
Ruiny, Otwock, lavinka
Otwock 6, lavinka
Karczew 9, lavinka
Otwock 7, lavinka
Kirkut, wejście, lavinka
Otwock 8, lavinka
Kirkut , lavinka
Otwock 9, lavinka
Szlakiem drewnianych chatek, lavinka
Otwock 10, lavinka
Dworzec kolejowy, lavinka
Otwock 1, lavinka
Kirkut..., lavinka
kościół , lavinka
dzwonnica, lavinka
na cmentarzu, lavinka

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Karczew

Otwock

Kościół Parafialny Św. Wita w Karczewie

Kościół Parafialny Św. Wita w Karczewie

Kaplica cmentarna Bielińskich

Kaplica cmentarna Bielińskich

Drewniane wille

Drewniane wille

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022