My niedzielę spędzamy aktywnie! :)

, linek
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Ciepły czerwcowy weekend zachęcał do aktywnego spędzenia czasu. Wraz z partnerką - Klaudią, postanowiliśmy udać się w Jurę Krakowsko - Częstochowską. Celem naszej wycieczki były trzy zamki w Mirowie, Bobolicach i Ogrodzeńcu.

Pierwszym punktem na naszej wycieczce był Mirów, gdzie podziwialiśmy ruiny zamku należące to rodziny Laseckich. Zamek poddawany jest pracą rekonstrukcyjnym, dlatego też zwiedzanie zamku jest niemożliwe. Dalej udaliśmy się około 2 kilometorwym szlakiem do Zamku w Bobolicach. Po drodze mieliśmy możliwość podziwiania wspaniałych ostańców. Zamek ten należy także do rodziny Leseckich. W  2011 roku po zakończeniu prac mających na celu przybliżeniu turystą orginalnego wyglądu, został udostępniony do zwiedzania. Jednak największe wrażenie na nas wywarły ruiny Zamku w Ogrodzieńcu. W otoczeniu zamku znajduje się park rozrywki, a w nim: Dom Legend i Strachów, Park Doświadczeń Fizycznych, Tor saneczkowy, czy Park Miniatur. Po zwiedzeniu zamku udajemy się jeszcze na Górę Birów, gdzie znajduje się zrekonstruowany Gród Królewski.

, linek
, linek

Jura Krakowsko - Częstochowska pozytywnie nas zaskoczyła i pozostawiła poczucie konieczności ponowych odwiedziń oraz dalszego odkrywania piękna tego regionu. 

, linek
, linek
, linek
, linek
, linek
, linek
, linek
, linek
, linek
Komentarze 4
2017-06-11
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Anna Piernikarczyk
06 lipiec 2017 08:54

No to szalejecie 🙂 Super Jura i wycieczka, złapaliście bakcyla 🙂

Roman Świątkowski
04 lipiec 2017 11:01

[cytuj autor='Danusia']Aktywnie i w ciekawych miejscach:-) Fajnie. Tak tworzą się wspólne wspomnienia:-)[/cytuj]

Zgadzam się z Danusią w 100% dodam że ciekawe ale i bardzo malownicze miejsca odwiedziliscie

Danusia
03 lipiec 2017 10:46

Aktywnie i w ciekawych miejscach:-) Fajnie. Tak tworzą się wspólne wspomnienia:-)

marian
01 lipiec 2017 16:19

Zwiedziliście bardzo  ciekawe miejsca na Jurze.Do tych miejsc można wracać wielokrotnie i za każdym razem człowiek jest pełen podziwu.

Wycieczka na mapie

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024