, wojtek
, wojtek

Wędrówka po Ojcowskim Parku Narodowym

Komentarze 0
2014-08-13

Park Ojcowski to naprawdę wyjątkowe miejsce. Odnaleźć tu można ślady działalności książąt piastowskich, czternastowieczne ruiny zamku Kazimierza Wielkiego czy też renesansową rezydencję zwaną Pieskową Skałą. Dolina rzeki w której leży Ojców oszałamia różnorodnością form krajobrazu. Bogactwo świata roślinnego i zwierzęcego czyni to miejsce ogromnie wartościowym pod względem przyrodniczym.

Szlak zielony, Jaskinia Ciemna - Przed wejściem do jaskini znajduje się zrekonstruowane obozowisko neandertalczyków oraz platforma widokowa z widokiem na Dolinę Prądnika i wznoszącą się tuż obok charakterystyczną skałą wapienną zwaną Rękawicą. Jaskinia składa się właściwie z jednej olbrzymiej komory, 80 m długości, 20 m szerokości i 10 m wysokości, która u końca zwęża się i przechodzi w tzw. Tunel. Zamieszkują ją nietoperze, ćmy, białe wije oraz pająki z gatunku sieciarz jaskiniowy. Środkową część komory zdobią wielkie kopulaste, stalagmity których wysokość sięga do 1 m. 

, wojtek
, wojtek

Ruiny Zamku Kazimierzowskiego - Z dawnej budowli zamkowej pozostało do dziś tylko malownicze ruiny, na które składają się resztki murów obronnych i część mieszkalnych, wieża i brama wjazdowa.

Grota Łokietka - To najdłuższa grota w parku narodowym: ma 320 m długości, kilka korytarzy, dwie duże sale (Rycerska, Sypialnia) oraz dwie mniejsze (Kuchnia).

, wojtek
, wojtek

 

, wojtek
, wojtek
, wojtek
, wojtek
, wojtek
, wojtek
, wojtek
, wojtek
, wojtek
, wojtek
, wojtek

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zwiedzone atrakcje

Jaskinia Ciemna

Ojców

Góra Chełmowa

Ojców

Ojców

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022