, wojtek
, wojtek

Wadowice - szlakiem Karola Wojtyły

Komentarze 0
2014-08-13

Muzeum Dom rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II- Zobaczyliśmy miejsce dorastania Jana Pawła II i poczuliśmy atmosferę, w której kształtowała się Jego duchowa osobowość. Wystawa obejmuje replikę mieszkania Wojtyłów z lat 20-tych ubiegłego wieku w skali 1:1 oraz unikalne eksponaty i pamiątki związane z Janem Pawłem II. Można zobaczyć m.in. obrazek - pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej  Karola Wojtyły; szkaplerz, który otrzymał od Ojców Karmelitów w Wadowicach na Górce i który nosił przez wiele lat; skromny obrazek z prymicji z autografem; dwa różańce Ojca Świętego; strój kardynalski, w którym pojechał na pogrzeb Jana Pawła I i który nosił podczas konklawe; sutannę, którą założył bezpośrednio po wyborze; oryginale zdjęcia z albumu rodzinnego Wojtyłów; ubranie sportowe, narty i wyposażenie turystyczne młodego Karola Wojtyły z jego wypraw górskich.

Muzeum Miejskie - 

, wojtek
, wojtek

Bazylika Mniejsza Ofiarowania NMP - Na sklepieniach świątyni polichromia przedstawiająca nauczanie papieskie: encykliki, listy pasterskie i adhortacje.

Plac Jana Pawła II - To centrum życia Wadowic

, wojtek
, wojtek

 

 

, wojtek
, wojtek
, wojtek

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zwiedzone atrakcje

Wadowice

Dom rodzinny Jana Pawła II

Muzeum Miejskie w Wadowicach

bazylika w wadowicach

Plac Jana Pawła II w Wadowicach

Klasztor Karmelitów Bosych Wadowice

Wadowice

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022