Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
, wojtek
, wojtek

Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie

Komentarze 0
2014-08-11

W muzeum znajduje się 1000 eksponatów, 1500 fotografii, ponad 200 biogramów i map.

Na parterze przedstawiono okres okupacji i sam wybuch powstania - godzinę "W". Pokazano życie codzienne okupowanej stolicy, niemiecki terror: Palmiry, warszawskie getto i więzienie na Pawiaku. Symbolem godziny "W" jest zegar ustawiony na godzinę 17:00. Atmosferę tamtego czasu oddają polskie flagi na replice jednego z niemieckich bunkrów. 

, wojtek
, wojtek

Można tutaj korzystają z przedwojennych aparatów telefonicznychwysłuchać wspomnień pięciorga powstańców.

W oddzielnym pomieszczeniu eksponowane są maszyny drukarskie z lat 40, wszystkie są sprawne i drukują. W Sali Małego Powstańca dzieci uczą się historii, oglądając teatrzyk powstańczy czy wcielając się w rolę sanitariuszy. 

, wojtek
, wojtek
, wojtek

Na drugi poziom ekspozycji można wjechać winda. Pokazano tutaj m.in. ludobójstwo na Woli, życie religijne, oraz szpital powstańczy. W kinie Palladium wyświetlane są trzy powstańcze kroniki filmowe. Na trasie zwiedzania znajduje się aranżacja kanału.

Kanał i schody prowadzą na piętro. Przedstawiono tutaj upadek powstania i następujące po nim wydarzenia. Przedstawiono także losy powstańców w PRL. 

, wojtek
, wojtek
, wojtek
, wojtek
, wojtek
, wojtek
, wojtek
, wojtek
, wojtek
, wojtek
, wojtek
, wojtek

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zwiedzone atrakcje

Muzeum Powstania Warszawskiego

Warszawa

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021