W drodze do granicy z Chorwacja, Tadeusz Walkowicz
W drodze do granicy z Chorwacja, Tadeusz Walkowicz

Czas na Bałkany - 2014r. - cz.V- Bośnia i Hercegowina

Komentarze 3
2014-05-16

Zaliczamy krótki przejazd przez Bośnię i Hercegowinę w mieście Neum. Neum - jedyne miasto w Bośni i Hercegowinie z dostępem do Morza Adriatyckiego, położone na południu tego kraju. Zlokalizowane jest w kantonie hercegowińsko-neretwańskim. Miasto to oddziela północną część kontynentalnej Chorwacji od południowej. Położone jest na kilkunastokilometrowym odcinku wybrzeża dalmatyńskiego pomiędzy chorwackimi miejscowościami. Neum oddalone jest 60 km od chorwackiego Dubrownika i 80 km od lotniska dubrownickiego. Od Mostaru dzieli to miasto odległość około 70 km. Do najbliższego dworca kolejowego, zlokalizowanego w chorwackim mieście Ploče, jest około 30 km. Gdy byliśmy w Chorwacji dowiedzieliśmy się o powodziach w tym kraju i Serbii. Trochę nam było smutno.

Wyjeżdzamy z Bośni i Hercegowiny, Tadeusz Walkowicz
Miasto Neum, Tadeusz Walkowicz
Miasto Neum, Tadeusz Walkowicz
Miasto Neum, Tadeusz Walkowicz
Miasto Neum, Tadeusz Walkowicz
Jestem w Bośni i Hercegowinie, Tadeusz Walkowicz

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Barsolis Karol Turysta Kulturowy
11 czerwiec 2014 14:23

Ladne  te  Balkany  .

 

Danusia
24 maj 2014 10:15

Przejazdem,ale jednak...co widziałeś,to Twoje.

Anna Piernikarczyk
23 maj 2014 08:10

No niestety, niezbyt ciekawa sytuacja, szkoda

Zwiedzone atrakcje

Neum

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022