Cheddar

Komentarze 3
2013-06-18

Przy okazji Wells tak na szybko odwiedziliśmy Cheddar, bardzo szkoda, że czasu brakło i naprawdę nie zobaczyliśmy więcej uroków tego miejsca. Wcześniej zobaczyliśmy ładny kościół Św. Andrzeja, stary i tchnący historią.

Pod koniec dnia natomiast zajechaliśmy do wąwozu Cheddar - to taka nasza Jura trochę, wysoki skały sterczą ponad wąwozem, gdzie niegdzie jaskinie i oczywiscie śmiałkowie wspinający się na skały. Obserwowaliśmy dwóch jak szybko pokonują wysokość. Miejsce to słynie również w serów pleśniowych, które dojrzewają w tutejszych jaskiniach. Sery te nazywają się od wioski Cheddar i są bardzo popularne w całej Anglii.

Cheddar
Cheddar
Kościół Św. Andrzeja w Cheddar

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Anna Piernikarczyk
30 sierpień 2013 09:27

Ser niestety na drodze nie leżał 🙂

Tadeusz Walkowicz
30 sierpień 2013 09:24

A gdzie ten ser....

marian
27 czerwiec 2013 12:57

Bardzo mi się podobają miejsca które zwiedzaliście. Szkoda że tego czasu ciągle za mało.

Zwiedzone atrakcje

Cheddar

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022