, Angelika
, Angelika

Nad kanałem Elbląskim

Komentarze 0
2013-06-10

W czasie wycieczki po tym małym, ale za to bardzo urokliwym miejscu najwięcej uwagi wrto poświęcić Staremu Miastu. To tutaj w czasie wiosny i lata tętni życie całego miasta. Spacer po przepięknej Staróce pozwala przenieść sie zwiedzającamu w krainę pięknych niemieckich kamienic. Możemy tu podziwiać np Bramę Targową, Katedrę św. Mikołaja. Jednak najpiękniejszym momentem takiego spaceru jest dotarcie do Kanału Elbląskiego i przechadzka wzdłuż "linii brzegowej". Slychać wtedy szum wody i śpiew ptaków, człwiek czuje sie "odcięty od rzeczywistości", napiękniejsze w tym wszystkim jest to ze przeżywa się to w samym centrum miasta. Warto również polecić zjedzenie obiadu w restauracji umieszczonej w przycumowamym statku. Warto odwiedzić to miejsce i przekonać sie ze mimo ze jest to małe miasteczko, posiada ono swój własny, specyficzny klimat.

, Angelika
, Angelika
, Angelika

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022