Fragment dzielnicy, Marek Marcola
Fragment dzielnicy, Marek Marcola

Czerwińsk - schodami w dół

Komentarze 0
2008-04-22
Czerwińsk znany jest z XII wiecznej bazyliki pw. Zwiastowania Najświetszej Marii Panny.Romańskich zabytków mamy w Polsce bardzo niewiele stąd też wielu milosników architektury odwiedza tę najstarszą światynię na Mazowszu.Ale w Czerwińsku jest jeszcze jedno miejsce ,które warto odwiedzić.Aby je znaleźć należy schodami obok koscioła zejść w dół. Tu,nad brzegiem szeroko rozlewającej się Wisły rozłożyła się urocza dzielnica drewnianych domów .Aż żal,że nie są one zapleczem noclegowym i gastronomicznym dla turystów zwiedzajacych bazylikę. Któż z nich nie zechciałby posilić się jakiejś stylowej karczmie lub zanocować w drewnianym domku.Oczywiście,gdyby była taka mozliwość.Tymczasem domy pustoszeją i zamieniają sie w ruinę, przy całkowitej obiojetności władz i mieszkanców,nieswiadomych tego,jakim skarbem dysponują.Szkoda!
Tu obecne są klimaty Polski przedwojennej, Marek Marcola
Jeden z najpiekniejszych domów, Marek Marcola
Jeden z domów u stóp bazyliki, Marek Marcola
Czy całą dzielnicę czeka taki los?, Marek Marcola
Bazylika przyciaga wielu turystów., Marek Marcola
Romańska bazylika, Marek Marcola
Czerwińsk - schodami w dół, Marek Marcola

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022