Sewilla - Plac Hiszpański, Żaneta Młodzianowska
Sewilla - Plac Hiszpański, Żaneta Młodzianowska

Hiszpańska Andaluzja

Komentarze 2
2013-06-03

Na początku naszej wyprawy, czyli 03.06.2013  wyruszymy z Białegostoku na warszawskie Okęcie. Potem już prosto samolotem do Hiszpanii. Pierwszym przystankiem będzie Malaga. Nocleg odbędzie się w dwugwiazdowym Hotelu Solymar. W Maladze spędzimy resztę pierwszego dnia: czas wolny na wybrzeżu, można będzie oddać się własnym rozrywkom, oraz dzień drugi: zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem stolicy słynnego Costa del Sol, spacer po typowych uliczkach miasta, gdzie żyje 570 tys osób, Teatr Rzymski, Dom Picassa, a na koniec będzie można zwiedzić Katedrę z XVI wieku. W drodze powrotnej do hotelu zatrzymamy się w typowej dla tego regiony winnicy , gdzie będzie możliwość degustacji różnych rodzajów win i zakupu takich gatunków jak : Moscatel, Lagrima, Pajarete.

W trzecim dniu wycieczki przejedziemy do kolejnego przystanku, którym jest Marbella. Położona na wybrzeżu Costa del Sol, jest to jeden z najbardziej ekskluzywnych kurortów w Europie. Miasto znane jest przede wszystkim z przepięknych piaszczystych plaż, portu, do którego zawijają luksusowe jachty, drogich butików oraz aktywnego życia nocnego. Na miejscu zakwaterujemy się w czterogwiazdowym hotelu Aparthotel Princesa Playa. Ten dzień to będzie czysta rozrywka! Oderwiemy się na chwilę od zwiedzania, spędzimy dzień na plaży "łapiąc" trochę słońca, posmakujemy życia towarzyskiego, atmosfery ekskluzywnych butików - nie musimy nic kupować, wystarczy tam być!

Kordoba, Żaneta Młodzianowska
Kordoba, Żaneta Młodzianowska

Czwartego dnia wyruszymy do stolicy Andaluzji - Sewilli. Tam spędzimy najwięcej czasu, bo aż dwa dni! Miszkać będziemy w trzygwiazdkowym Hotelu Abanico. Na początku czekają na nas spacer po centrum, Plac Hiszpański, budowle z EXPO 1992 roku, Katedra Najświętszej Marii Panny - największy kościół gotycki na świecie. Po zwiedzaniu będziemy mieć czas wolny na zakupy. Na koniec zobaczymy Wieżę La Giralda o wysokości blisko 100m, która stanowi pozostałość dawnego meczetu muzułmańskiego oraz Alkazar – królewski pałac pochodzący z XI w. Lekko i przyjemnie - tak zakończy się pierwszy dzień pobytu w Sewilli. Drugi dzień to ogrody. Odwiedzimy najważniejszy Parque de María Luisa, który został zbudowany w 1929 roku na World's Fair w Sewilli i jest parkiem krajobrazowym z całym szeregiem zabytków. Ogrody Alcázar Gardens, umieszczone z tyłu pałacu Alcázar, Ogrody Murillo i ogrody Catalina de Ribera znajdujące się po sąsiedzku Alcazar, Armato Park, który całkowicie został stworzony sztucznie, Park Marii Luizy z XIX wieku, oraz kilka młodszych, zapraszających do odwiedzin i aktywnego wypoczynku: Jose Celestino Mutis Park, Parc des Princes.

Szóstego dnia udamy się do Kordoby,unikalnego miasta w skali światowej, ze względu na wpływy żydowskie i arabskie.Kordoba będzie niestety naszym ostatnim przystankiem w Hiszpanii. Zakwaterowanie odbędzie się w dwugwiazdkowym Hotelu Casa de los Naranjos. W Kordobie przy udziale lokalnego przewodnika, zwiedzimy najsłynniejszy meczet, katedry, mostu rzymskiego. Po zwiedzaniu będziemy mieć czas wolny na zakupy.

Kordoba, Żaneta Młodzianowska
Kordoba, Żaneta Młodzianowska
, Żaneta Młodzianowska

Siódemgo, ostatniego dnia wyruszymy na lotnisko w Kordobie, na którym pożegnamy się z Hiszpanią i wylecimy do Warszawy, a ze stolicy autokarem wrócimy do Białegostoku.

Kordoba, Żaneta Młodzianowska
Malaga, Żaneta Młodzianowska
Malaga - Costa del Sol, Żaneta Młodzianowska
Malaga - Dom Picassa, Żaneta Młodzianowska
Malaga - Teatr Rzymski, Żaneta Młodzianowska
Marbella - wybrzeże, Żaneta Młodzianowska
Marbella, Żaneta Młodzianowska
Marbella - port, Żaneta Młodzianowska
Sewilla - Alcazar Gardens, Żaneta Młodzianowska
Sewilla - EXPO 1992, Żaneta Młodzianowska
Sewilla - Parque Maria Luisa, Żaneta Młodzianowska

Komentarze

Zostaw swój komentarz

wagabunda
15 styczeń 2014 12:21

Chętnie wybrałbym się gdzieś do Hiszpanii, Andaluzja byłaby super. 

Ostatnio edytowany: 2014-01-15 12:24

biedronka01
30 maj 2013 16:27

Pięknie tam

Zwiedzone atrakcje

Warszawa

Malaga

Marbella

Sevilla

Sevilla

Cordoba

Cordoba

Warszawa

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021