, yeti chlebek
, yeti chlebek

Budapeszt zimą

Komentarze 0
2012-12-28

Nie będę tu się rozwodzić jak to dotarłam do Katowic polską mrożącą koleją i wsiadłam grubo po północy do cieplutkiego autobusu. Napiszę od razu, że po kilku godzinach spania w pozycji pionowej i przejazdu przez 2 kraje stanęliśmy na chwilę na granicy węgierskiej.

Gdy już zbliżaliśmy się do celu, nasz przewodnik wprowadził nas w węgierski nastrój właśnie poprzez muzykę! I tak to jechaliśmy do Budapesztu z sączącą się z głośników dobrze nam znaną melodią zespołu Omega- Gyöngyhajú lány. Przypomnijcie sobie tę nutę, jest warto!

, yeti chlebek
, yeti chlebek

W Budapeszcie zwiedzanie zaczęliśmy od Wzgorza Zamkowego, gdzie wymarzliśmy chyba na całą zimę. Następnie plan układał się po naszej myśli i zrobiliśmy wszystko, co było w planie, czyli rejs po Dunaju, ale to już wieczorem, a wcześniej kąpiel w źródłach termalnych. Niesamowite uczta dla ciała i ducha, a zwłaszcza gdy -9 stopni dookoła, że aż ręczniki zamarzły 😁 Oprócz tego obserwacja panoramy miasta i spacery najwazniejszymi ulicami Budapesztu. Na koniec oczywiście zakupy wyśmienitego, węgierskiego wina i innych specjałów. A propo specjałów polecam węgierski gulasz! Prawdziwy, węgierski gulasz tylko na Węgrzech!

Jeśli chodzi o język węgierski, to nie jestem w stanie niczego teraz odtworzyć. Nawet jak brzmi Polska u nich. No może jedno słówko- édes- słodki jeśli chodzi o wino rzecz jasna 😁

, yeti chlebek
, yeti chlebek
, yeti chlebek
, yeti chlebek
, yeti chlebek
, yeti chlebek
, yeti chlebek
, yeti chlebek
kąpielisko termalne z historycznym wystrojem, yeti chlebek
, yeti chlebek

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zwiedzone atrakcje

Budapeszt

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022