Lanckorona, elzbieta reimus
Lanckorona, elzbieta reimus

TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ >.LANCKORONY<

Komentarze 0
2008-09-26
CO PRZYCIĄGA DO LANCKORONY - WIĘC CO MI WIADOMO- TO ,ZE W SKALI KRAJU UNIKATOWY UKŁAD URBANISTYCZNY-MALOWNICZE NIEPOWTARZALNE KRAJOBRAZY,KTORE OTACZAJĄ LANCKORONĘ.SWOISTY MIKROKLIMAT,CZYSTE POWIETRZE, A PRZEDEWSZYSTKIM CISZA I SPOKÓJ,KTÓRA DAJE MOZLIWOŚĆ DOBREGO WYPOCZYNKU.LANCKORONA JEST TEŻ DOBRYM PUNKTEM WYPADOWYM DO WYCIECZEK - W BESKID MAKOWSKI,DRÓŻKI KALWARYJSKIE A NAWET NIEDALEKO WADOWICE CZY TEŻ DO KRAKOWA.
LACKORONA BYŁA MIASTEM DO 1933r. - OBECNIE JEST WSIĄ ,LECZ GOŚCILA I GOŚCI TU CAŁĄ PLEJADĘ ZNANYCH POLSKICH MALARZY I ARTYSTÓW TAKŻE PISARZY I INNYCH ZAGORZAŁYCH WIELBICIELI.
JEST PRZEPIĘKNIE POLOŻONA NA ZBOCZU GÓRY,GDZIE MOZNA ZACHWYCAC SIĘ PIĘKNYMI WIDOKAMI M.IN.-NA KRAKÓW/nawet przy dobrej słonecznej pogodzie mozna popatrzeć na Kopiec Kościuszki/.
- KLASZTOR NA BIELANACH
- KALWARIĘ ZEBRZYDOWSKĄ wraz z Klasztorem
- BABIĄ GÓRĘ BESKIDU ŻYWIECKIEGO
LANCKORONA POŁOŻONA JEST W KARPATACH ZACHODNICH, NA PODGÓRZU KARPACKIM.WIĘC SZCZEGÓLNE WARTOŚCI KRAJOBRAZOWE STANOWI TEREN SAMEGO MIASTECZKA/WSI NA POCHYŁYM BYM POWIEDZIALA TARASIE GORY LANCKOROŃSKIEJ,WSRÓD ZIELENI LASÓW,GDZIE Z RÓŻNYCH PUNKTÓW ODSŁANIAJĄ KOŚCIÓŁ PARAFIALNY LUB ZAMEK NA WZGÓRZU.
BĘDĄC Z GRUPĄ Z WOJEWÓDZTWA SWIETOKRZYSKIEGO PRZEZ OSRODEK PROMOWANIA PRZEDIĘBIORCZOSCI-SANDOMIERZ -JEST FUNDACJĄ ZAŁOŻONĄ 1991r.MISJA JEST DZIAŁANIE NA RZECZ ROZWOJU LOKALNYCH SPOŁECZNOŚCI W POLSCE.
WIĘC NASZA GRUPA BĘDĄC W LANCKORONIE UDAŁA SIE NA MAŁY SPACER I ROZPOCZEŁA OD RYNKU - CZYLI OD GŁÓWNEGO PUNKTU TEJ MIEJSCOWOSCI.SAM RYNEK Z DREWNIANĄ MAŁOMIASTECZKOWĄ ZABUDOWĄ ORAZ ULICZKI,KTÓRE SĄ ROZCZŁONKOWANE TO W GÓRĘ TO W DÓŁ Z KAMIENNĄ POWIERZCHNIĄ,KTÓRA JEST TROCHĘ UCIĄZLIWA LECZ DO PEWNEGO SKUPIENIA SIĘ NAD OTOCZENIEM.
JAK JUŻ ZOSTALO WSPOMNIANE LANCKORONA JEST UROCZĄ MIEJSCOWOSCIĄ WYPOCZYNKOWA,KTORA IDEALNIE NADAJE SIE NA WEEKENDOWY WYPAD Z RODZINĄ.
NIEKTÓRZY TĘ UROCZĄ MIEJSCOWOŚĆ NAZYWAJĄ PŁUCAMI KRAKOWA.
LANCKORONA - NOCLEGI ZAPEWNIA ,ZARÓWNO SCHRONISKO PTTK JAK I RÓZNORODNE PENSJONATY- WIĘC TYLKO JECHAĆ DO LANCKORONY.
MIEJSCOWOŚĆ JESZCZE NIE JEST W PEŁNI DOCENIONA ,MA DUZE MOZLIWOŚCI ROZWOJU W KIERUNKU TURYSTYKI - WIĘC POSTARAJMY SIE JA ODWIEDZAĆ.
Lanckorona, elzbieta reimus
Lanckorona, elzbieta reimus
Lanckorona, elzbieta reimus
Lanckorona, elzbieta reimus
Lanckorona, elzbieta reimus
Lanckorona, elzbieta reimus
Lanckorona, elzbieta reimus
Lanckorona, elzbieta reimus
TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ >.LANCKORONY<, elzbieta reimus

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022