, marian
, marian

ZAMEK TROSKY-CZESKI RAJ

Komentarze 0
2012-06-01

 

Na dwóch skałach wysokich na 50 m górujących nad okolicą wznoszą się pozostałości dwóch wież (Panna i Baba). Pomiędzy nimi zbudowano umocnienia zamku (budynek mieszkalny i mury). Zamek powstał w drugiej poł. XIV w. z fundacji rodu Vartenbergów. Nazwa zamku wzięła się od nazwy wzniesienia na którym stanął.

, marian
, marian
 
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zwiedzone atrakcje

Jičín

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021