, Krzysztof Jankowski
, Krzysztof Jankowski

Ołomuniec

Komentarze 2
2012-01-11

Wczesnym rankiem wyruszamy.Granicę przekraczamy w Chałupkach.Po 3 godzinach jazdy jesteśmy na miejscu.Zwiedzanie zaczynamy od obejrzenia eksponatów muzeum archidiecezjalnego,W południe słuchamy jak gra zegar na rynku i oglądamy poruszające się postacie.Po smacznym obiedzie w jednej z okolicznych restauracji idziemy podziwiać kolumnę Trójcy Przenajświętszej i fontanny znajdujące się w pobliżu.Bardzo ciekawie prezentuję się grobowiec Jana Sarkandra.Na witrażu w jednym z kościołów jest podobizna Franciszka Józefa,ale nie zdradzę w którym,poszukajcie sami 🙂

, Krzysztof Jankowski
, Krzysztof Jankowski
, Krzysztof Jankowski
, Krzysztof Jankowski
, Krzysztof Jankowski
, Krzysztof Jankowski
, Krzysztof Jankowski

Komentarze

Zostaw swój komentarz

toja1358
14 styczeń 2012 17:44

Rzeczywiście, Krzysiu, Franc Josef jak żywy 🙂)

Nie miałam jeszcze okazji być w Ołomuńcu, przypomniałeś, że warto.

Pozdrawiam


11 styczeń 2012 20:27

Lubię Ołomuniec i dzięki za relację. Pozdrawiam.

Zwiedzone atrakcje

Ołomuniec

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022