Wycieczka do trójmiasta

Fontannna Neptuna, Marta Szostak Paulin Sołtan
 DZIEŃ I
W dniu pierwszym palunjemy wyjechać o godzinie 9.00 z dworca PKS w Białymstoku. Palnowany przyjazd do Gdańska przwidywany jest na godzinę 17.00. Po zakwaterowaniu w schronisku młodzieżowym pozostaje nam czas na wieczorne zwiedzanie miasta i plaży oraz kolacja w centrum miasta.

DZIEŃ II
Po śniadaniu wybieramy się na zwiedzania urokliwego Starego Miasta i znajdujących się tam zabytków np.Fontanny Neptuna ( zaprojektowana przez Abrahama van den Blocke). Przejdziemy równiez przez Długie Pobrzeże, na którym znajduje się ciąg gotyckich bram wodnych ( Krowia z XIV w., Chlebnizka z XV w., Mariacka z XV w., Św. Ducha oraz słynny Żuraw. Następnie odwiedzimy Plac Solidarności z Pomnikiem Poległych Stoczniowców upamietniający ofiary Grudnia 70. Po obiedzie wybierzemy się do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego, czyli największego ZOO w Polsce.Wieczorem wybierzemy się do Stoczni Gdańskiej, jednej z najwiekszych stoczni polskiej. W późnych godzinach planowany powrót do schroniska, gdzie odbędzie się ognisko integracyjne.

DZIEŃ III
Następnym etapem naszej wycieczki jest Gdynia. Na miescu wypożyczamy rowery i udajemy się na przejażdżkę szlakiem Leśniczówka Gołębiewo - plaża na granicy Gdyni i Sopotu (5,6 km). Po rowerowym wysiłku odpoczynek na plaży i obiad w tamtejszej knajpce. Kolejno rejs wycieczkowcem "Albatros" i spacer Bulwarem Nadmorskim. Następnie udajemy się na ulicę Zawiszy Czarnego, gdzie znajduje się Ekspozycja plenerowa Muzeum Marynarki Wojennej.
Ostatnim punktem w programie jest oglądanie wystawy "Z Gdyni na morze - Dworzec Morski na styku lądu i wody". Miejsce imprezy jest Dworzec Morski a Organizatorem Muzeum Miasta Gdyni.Wieczorem powrót do miejsca noclegu. Kolacja, dyskoteka i nocny odpoczynek.

DZIEŃ IV
Kolejny dzień wycieczki to bajecznego Sopot. W pierwszej kolejności udajemy się na Monciak, czyli główny deptak- ulica Monte Cassino. Tam otaczają nas malownicze kamieniczki, galerie, paby, kawiarnie i "Krzywy Dom".W pobliskiej restauracji jemy śniadanie. Następnie przejazd na sopockie molo- najdłuższe molo w Europie. Spacer. Wypoczynek na piaszczystej plaży i słoneczna kąpiel. Zwiedzanie Osady Rybackiej, która jest osobliwą enklawą miasta. Uwieńczeniem naszego pobytu w Sopocie jest Opera Leśna- słynny amfiteatr europejski. Powrót do Gdańska późnym wieczorem. Kolacja i nocny odpoczynek.

DZIEŃ V
Ostatni dzień wycieczki zaczynamy śniadaniem i wykwaterowaniem ze schroniska. W drodze powrotnej zatrzymujemy się na zwiedzanie "małej" trasy oliwskiej. Plan trasy: Park im. Adama Mickiewicza, Pałac Opacki, Palmiarnia, Alpinarium, Ogród Botaniczny, Pałacu Opackiego, Stajnia Opacka, Spichlerz Opacki, kościół św. Jakuba, klasztor, Szafarnia, Dom Bramnego.Obiad w restauracji. Planowany przyjazd do Białegostoku w godzinach wieczornych.

Długie Pobrzeże, Marta Szostak Paulin Sołtan
Pomnik Poległych Stoczniowców, Marta Szostak Paulin Sołtan
Wycieczka do trójmiasta, Marta Szostak Paulin Sołtan
Gdańsk, Marta Szostak Paulin Sołtan
Gdańsk, Marta Szostak Paulin Sołtan
Komentarze 0
2011-06-15
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zwiedzone atrakcje

Białystok

Gdańsk

Gdynia

Sopot

Białystok

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024