Gerakas
Gerakas

Zakynthos - nigdy o niej nie zapomnisz:)

Komentarze 1
2011-06-13
Zakynthos jest wyspą magiczną. Zakochać się w niej można od pierwszego wejrzenia.Obfituje w widoki , które na zawsze zapadają w pamięci.
Najlepszym tego przykładem jest Zatoka Wraku : niedostępna od strony lądu , otoczona ogromnymi skałami . Na miałkim piasku stoi wrak statku przemytników , który zatonął.
Zatoka oglądana z góry wyglada równie pieknie ale jakby inaczej.
Warto także zobaczyć najstarsze na wyspie drzewko oliwkowe , które ma około 2700 lat.Poskręcane i wielgachne.Aż trudno uwierzyć , że ma aż tyle lat , mimo , że są to drzewa długowieczne.
Najpiekniejsze plaże na wyspie to moim zdaniem zdecydowanie : Porto Zoro , Gerakas i kalamaki. Każda z nich poraża pieknem i jest jedyna w swoim rodzaju.
Porto Zoro : piaszczysto - kaminista , długa z malowniczymi skałkami po których biegają kraby.
Gerakas : szeroka i długa.Schodzi sie do niej ze skarpy , z której rościąga się fantastyczny widok na okolicę.
Kalamaki : niesamowity piasek , ziarenka w róznych kolorach , płaskie niczym łuski rybie , przez co świetnie przylegaja do ciałą i ciężko się z nich otrzepać. Można nazbierać na niej masę muszel.
Wyspa jest bardzo górzysta, poprzecinana drogami co gwarantuje dojechanie w świetne punkty widokowe.
Błękitne jaskinie - warto wybrac się tam łódką z zsamego rana , gdy wpadajace promienie słońca powodują , ze skały wydają się rónie niebieskie co woda i niebo.
Laganas - spora miejscowość turystyczna , obfitująca w najróżniejsze atrakcje. Z niej , drewnianym , wiszącym mostkiem mozna przejśc na mikroskopijną wysepkę Agios Sostis.
Porto Vromi - malowniczo położone pośród wzgórz.Niestety sporo straciło na swej urodzie po ogromnym pożarze , który miał miejsce kilka lat w stecz.Roslinność dotąd nie doszła do siebie .
Warto odwiedzić takze stolicę wyspy Zante.To naprawde piekna miejscowość , obfitująca w zabytki , w szczególności stare kościoły.
Nad nią góruje fantastyczny punkt widokowy - wzgórze Bohali .
Z portu udac się można w rejs na pobliską Kefalonię lub na Peloponez.


Komentarze

Zostaw swój komentarz

Anna Siemomysła
26 czerwiec 2011 15:47

Pięknie!

Gdybyż jeszcze były na niej jakieś zamki....

Pozdrowienia!

🙂

Zwiedzone atrakcje

Argasi

Argasi

Rejs wokól Zakynthos

Objazd najciekawszych miejsc po wyspie.

Rejs na Kefalonię

Argasi

Argasi

Piesza wyprawa do stolicy wyspy Zakynthos

Argasi - plażowe szaleństwo

Najpiękniejsze plaże Zakynthos : Porto Zoro , Gerakas , Kalamaki....

Laganas, Kalamaki, Zakynthos, Keri

Argasi

Argasi

Argasi i wylot do Polski

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021