Wells

Komentarze 3
2013-06-18

Podczas naszych wakacji w Anglii jedno popołudnie spędziliśmy w Wells - cudnym miasteczku z oszałamiającą katedrą! Miasteczko jest bardzo stare i niezwykle urokliwe, kamienne, jak wiele miejsc w tej części Anglii.

Katedra robi naprawdę piorunujące wrażenie, zarówno z zewnątrz, jak i w środku. Zauważyliśmy, że kościoły w Anglii znacznie różnią się od naszych polskich. Ich wystrój to głównie architektura, kamienne zdobienia i ornamenty, bez obrazów i typowego dla Polski wyposażenia. Bardzo mi się to podoba. Katedra jest olbrzymia i składa się jakby z dwóch osobnych kościołów, to też spotkaliśmy również w innych tutejszych świątyniach. Fajne jest to, że mogiśmy wchodzić do każdego zakamarka, a turystów jak na lekarstwo, więc spokój, cisza i przestrzeń.

Zaraz obok świątyni znajduje się klimatyczna uliczka, odcięta jakby od świata, zatrzymana w czasie. Ludzie tu normalnie mieszkają, choć może nie należałoby napisać normalnie, bo jakby trochę w innej rzeczywistości, domki sięgają nawet czasów średniowiecza i tak też wyglądają. Pięknie i czarownie. To najstarsza stale zamieszkana uliczka w Anglii, ponoć 🙂

Później jeszcze spacer po całym miasteczku, naprawdę wartym odwiedzenia!

Wells
Katedra w Wells
Katedra w Wells
Wells
Wells
Wells - najstarsza zamieszkana uliczka w Anglii
Wells
Zegar w Wells
Katedra w Wells

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Anna Piernikarczyk
30 sierpień 2013 09:31

No nie widziałam zbyt wielu kościołów na świecie, ale w Polsce owszem i podobnego mu nigdy nie widziałam, nawet w niewielkiej namiastce. Oszałamijące wrażenie, nie tylko piękny, ale i ogromny

Tadeusz Walkowicz
30 sierpień 2013 09:28

Katedra, robi wielkie w...nie. 

marian
27 czerwiec 2013 12:58

Piękna ta katedra.

Zwiedzone atrakcje

Wells

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022