Sycylia, Kalabria Italia

Komentarze 0
2011-05-30
 Wiosna we Włoszech jest oszałamiająca i w tym roku w drugiej połowie maja wcale nie upalna, a więc znakomita pogoda do zwiedzania.
Wokól kwitnące oleandry , róże i rododendrony, gaje oliwne i sady cytrusowe, żółte żarnowce i czerwone maki - nie tylko na Monte Cassino.
Polecam wszystkim cudne południe Włoch: Sycylię i Kalabrię oraz Apulię. Rekomenduję "zdobycie" szczytu Wezuwiusza i rejs na Capri /z grotami i ogrodami/ oraz pełen zadumy spacer po odkopanych Pompejach.
Końcowym akcentem jest wizyta na polskim cmentarzu na Monte Cassino, zwiedzanie opactwa i pobyt w multimedialnym muzeum poświęconym bitwie - robi wrażenie.
Całodniowe zwiedzanie Rzymu jest tylko dodatkiem /miłym/ do tej jakże urozmaiconej eskapady.
Podziekowania dla kopetentnych i świetnie przygotowanych przewodników.:-)) 

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Catania, Alberobello, Bari, Neapol, Capri, Pompei, Fiuggi, Rzym, Montecassino

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022