szlakiem otwartych okiennic i po dolinie Narwi, Aneta i Olga
szlakiem otwartych okiennic i po dolinie Narwi, Aneta i Olga

szlakiem otwartych okiennic i po dolinie Narwi

Komentarze 0
2011-07-08
Pierwszym punktem naszej wycieczki 3 dniowej była wieś Soce, która rozpoczynała Szlak Otwartych Okiennic. Malownicze krajobrazy, cisza, spokój to tylko jedne z licznych raczy które podziwalismy. Piekna historia wsi, Domy, które swym wyglądem dodaja uroku i są jednoczesnie atrakcją.

Kolejną wsią sa Puchły, które leżą na granicy dwóch szlaków: Krainy Otwartych Okiennic oraz Szlaku Bocianiego. Najbardziej podobała nam się Cerkiew w niebieskim kolorze i mały skancen znajdujący sie niedaleko. To niewielka wieś, ale ma coś w sobie co przyciaga.

Nastepnie na trasie gościliśmy w Trześciance. To wieś przejezdna, ruchliwa. Spotkalismy sie z bardzo dużą gościnnościa tutejszej ludności, która opowiedziała nam również historie wsi, legendy i przesądy, które tutaj panują. Byliśmy nasyceni wiedzą przekazaną dla nas i wspaniałym wiejskim  jedzeniem.


Będąc w Narwi miałyśmy okazję uczestniczyć w liturgii, gdyż była to niedziela, ktoś kto nigdy nie był w cerkwi napewno urzekł by go ten klimat. Udało nam sie również porozmawiać z proboszczem, który opowiedział nam historię i okoliczności powstawania cerkwii.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Soce

Puchły

Trześcianka

Narew

Narew

Narwiański Park narodowy

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023