JÓZEF

Krajtroter
2104 kilometrów
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Komentarze

Mały Szlak Beskidzki
04 maj 2014 22:24

Tylko gratulować pięknej wyprawy! Przymierzam się do tej trasy, ale etapami i z Twoich opisów  skorzystam! :)  pozdrawiam! :)

W Sudetach znam jeszcze kilka innych górskich sanktuariów. W Górach Bardzkich -  Kalwaria (nad Bardem) z Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej. Msze święte w każdą niedzielę o godz 11, od 1.05  do końca września. Wtedy też można zwiedzić kaplicę. 

Wzgórza Włodzickie: nad Słupcem na Górze Wszystkich Świętych jest Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Obok kosciółka stoi odremontowana wieża widokowa. Msze święte o godz. 14, w każą niedzielę w okresie letnim. Więcej informacji znajdziemy na stronie:  parafiaslupiec.pl   

Z kolei w Górach Opawskich na Górze Chrobrego nad Głuchołazami znajduje się kościółek p.w. św Anny, msze św. o godz. 15, w lipcu i sierpniu. 

Do tych miejsc można dojść szlakami turystycznymi.  :)

Na górze Igliczna koło Międzygórza jest Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej. Msze święte codziennie o godz.12, a w niedziele dodatkowo o 16. Piękne miejsce! Polecam! :) 

Regionalne produkty
05 grudzień 2013 22:00

Oj, zepsułem trochę zabawę. Ale wciąż pojawiają się nowe, spróbujmy je odnaleźć.  Jest też dużo produktów charakterystycznych dla kuchni niewielkiego terenu. To są dopiero ciekawe smaki! Niektóre wiążą się wyłącznie z np. świętami, porą roku, itp.  :) pozdrawiam! I smacznego! 

Regionalne produkty
05 grudzień 2013 19:43

A ja dodam KOŁACZ ŚLĄSKI, z nadzieniem jabłkowym, makowym czy też z serem!  Niewiele piekarni w woj. opolskim i śląskim ma certyfikat do jego wypieku w/g ściśle określonej receptury.   :) 

O zarejestrowanych produktach regionalnych poczytać można na stronie Ministerstwa Rolnictwa. 

Głogówek
14 październik 2013 19:39

Zamek został ostanio odzyskany przez miasto z rąk "prywatnego inwestora", któremu zabrakło(?) kasy na remont. Co dalej z zamkiem, nie wiem.  Po obiekcie oprowadzają pracownicy muzeum.  :)

Jakie buty w góry.
14 październik 2013 19:29

[cytuj autor=' Anna Nowak']Mam problem z butami górskimi. Jakis czas temu rozpoczęłam przygodę z górami :) Poszukuję dobrych butów, tylko problem jest taki, że jak na dorosłą osobę to trudno znaleźć numer buta 34,5-35... [/cytuj]

Proponuję odwiedzić któryś ze sklepów sieci Decathlon. Ostatnio dział dziecęcy został znacznie rozszerzony, tzn. większy wybór towaru. Pewnie coś dla siebie z obuwia    znajdziesz.   :)

Skalne Miasto w Czechach
11 wrzesień 2013 16:07

Z Kudowy droga jest bardzo prosta. Przekraczamy granicę w Nachodzie i zaraz na skrzyżowaniu kierujemy się na Hronov i dalej na Police nad Metuji i dalej na początku wioski Pekov w lewo na Teplice nad Metuji i Adrspach. Z Kudowy około 37km.  :)

Prośba o wasze opinie
09 wrzesień 2013 19:58

Też wypełniłem ... :)

Nie zgadzam się, że ciekawsza, Jest po prostu inna! Czesi mówią, że nasz Szczeliniec i Błędne Skały są ładniejsze. bardziej widokowe. :)

No cóż ...! siedzę przeważnie za kierownicą, to tylko znaki, kierunkowskazy i reklamy ... Czytanie książek zostawiam sobie na jesienno-zimowe wieczory! :)

WIERZOWICKIE WIERCHY - CZECHY
19 marzec 2013 22:24

Tylko pozazdrościć pięknej wycieczki! Fotki cudowne! Propozycję zamierzam wykorzystać latem ... :)

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021