JÓZEF

Krajtroter
2104 kilometrów
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Komentarze

Inscenizacje historyczne w Polsce
03 październik 2014 21:13

Moje propozycje to: Dni Twierdzy Nysa, więcej na  www.twierdzanysa.pl   Gród Rycerski Byczyna, więcej na www.grod.byczyna.pl    Do tego dodać trzeba inscenizację bitwy o twierdzę Koźle,    www.twierdzakozle                                                                                                                         Pozdrawiam!  :)          

Krasiejów jest koło OZIMKA!  Około 27 km na wschód od OPOLA!   :)

To może spróbujesz swoich sił w Rajdzie Prudnik - Pradziad (9.08.2014) i w Prudnickim Maratonie Pieszym (13.09.2014). Więcej na stronie: prudnickimaraton.wordpress.com                                                                                                                                                                                         Obydwie imprezy organizuje O/PTTK Prudnik

Zapraszam!  :) 

Krościenko nad Dunajcem
17 lipiec 2014 19:33

Cisza i spokój nie za bardzo.W centrum duży ruch. Przelotówka z Nowego Targu do Nowego Sącza i Szczawnicy. Chyba, że gdzieś na obrzeżach ...  :)

Też GRATULUJĘ!!! Jest tak jak się spodziewałem, popularna i mała brązowa. A srebrną to już możesz mieć na początku nowego roku. Co do MSB, jeżeli będzie rozpisany zgodnie z reg.GOT, punkty Ci nie uciekną. A jak dodasz GSB, to i na złotą wystarczy.  :)  

Ostatnio edytowany: 2014-07-11 22:00

Do mnie też doszedł! Piękne dzięki! Już w sobotę będzie ze mną na szlaku po Niskim Jesioniku w Czechach.  :) 

 PlanA i B są jak najbardziej do realizacji. Tylko skąd zaczynasz wycieczki? 

Na zwiedzenie BS potrzeba ok 3godz. Wjazdy na górę zawsze o pełnej godzinie. Przejście labiryntu bez pośpiechu to ok 60-70 min., potem kawa, lody zakup pamiątek przy parkingu i zjazd - zawsze o połówce godz. Wjazd i zjazd regulują parkingowi. W Dusznikach koniecznie też Park Zdrojowy.

Na zwiedzenie Szczelińca potrzeba ok 2,5 - 3 godz. Trasa jest okrężna. Już wchodząc do góry zauważysz bramki z napisem "Wejście" i "Wyjście". Parking oczywiście w Karłowie. Potem proponuję zwiedzenie Radkowa ( Rynek, kościól),  Wambierzyc (Bazylika, Kalwaria, Ruchome Szopki) i Polanicy (centrum z Parkiem Zdrojowym).

I uwaga: parkingi są, niestety,  płatne! 

O mnie też, proszę, nie zapomnieć. :) A spotkanie Krajtroterów: może na pierwszy raz Tarnowskie Góry? Jakaś data?  :) 

Zgadzam się z Tobą Tadziu. Jest w GOT trochę PRL-u. I trochę lat 30 ubiegłego wieku. I trochę lat współczesnych. Wchodzi też w skład odznak turystyki kwalifikowanej PTTK. Natomiast Korona nie jest odznaką PTTK , a wydawnictwa AMOS. Ale chodzi o to by góry "smakować" a nie biegać po nich z wywieszonym jęzorem. Po za tym Korona jest jednostopniowa a GOT ma aż  dziewięć stopni.  Trudno byłoby zdobyć je wszystkie w jednym roku. Każda odznaka ma swój regulamin i albo się do nigo dostosujemy albo jej nie zdobywamy.  I niech tak zostanie  ... Życzę wspaniałych wrażeń na MSB i  Chłoście Beskidzkiej! Jutro mam w planie Góry Stołowe. :) 

Aha, jeżeli lubicie długie wędrówki, to zapraszam w Góry Opawskie na "Przejście PRUDNIK - PRADZIAD" ok.55km i na "Prudnicki Maraton Pieszy" różne trasy. Więcej informacji na www.pttk.prudnik

 To pochwal się za jakiś czas, jak to wyszło i  jakie stopnie GOT zdobyłaś! :)

Masyw Śnieżnika
05 czerwiec 2014 21:38

Witam!  Szlaki, które wspominasz, na  początku prowadzą lasem, więc brak ciekawych widoków. Myślę, że najlepszy będzie ten z Kletna. Tylko w jednym miejscu, zwnym Gęsia Szyja,  nieco stromo. Przy dobrej pogodzie im wyżej tym bardziej rozległe widoki. Czas przejścia z Kletna ok. 1,5godz. do schroniska i pół godz. na szczyt.  Wycieczkę można połączyć ze zwiedzaniem jaskini Niedźwiedziej (zamówić sobie bilety np.telefonicznie, kilka tygodni wcześniej na wejście między godz.9-10).                                                                                                                                                                         Z Międzygórza polecam moją ulubioną trasę: przez miejscowośc szlakiem czerwonym do rozdroża. Szlak czerwony idzie na wprost i zaczyna się ostro wspinać podgórę.   Tu w lewo odchodzi szeroka utwardzona droga leśna, idziemy nią bez szlaku wzdłuż potoku WIlczka, około  3 km. Po ostrym zakręcie w lewo dochodzimy do szlaku niebieskiego i zielonego. Za nimi do kolejnego rozdroża skąd już blisko do schroniska. Jest to najbardziej łagodne podejście na Snieżnik. Czas przejścia ok. 2,5 - 3 godz. z centrum Międzygórza. Powrót najciekawszy będzie szlakiem czerwonym. Ta trasa idealna  też na wjazd rowerem aż do schroniska. Życzę udanej   wyprawy!  :)

Witam!  W zasadzie trasy wycieczek powinny być wpisane w książeczkach, w rubrykach do tego przeznaczonych. Moim zdaniem najważniejsze jest potwierdzenie przebytej trasy, w twoim przypadku spiął bym je spinaczem tak by stanowiły całość, Może być, że poproszą Cię o przepisanie tras do książeczek GOT. Tu , oprócz pieczątek, pomocne mogą być Twoje blogi, kronika wypraw, zdjęcia czy rozmowa z właścicielem książeczek czyli Tobą. Wszystko zależy od weryfikującego. Ja bym zaliczył Twoje wycieczki na podstawie blogu i kilku potwierdzeń z trasy. Wycieczki będą brane pod uwagę od początku, przy weryfikacji na popularną i brązową (można zdobyć w jednym roku - wyjątek). Nadwyżka punktów, do 25%, będzie zaliczona na kolejny stopień. Weryfikujący powinien wpisać ile masz pkt nadwyżki,(procentowo i liczbowo).Limitu czasu zdobywania każdego stopnia odznaki nie ma, ale w danym roku kalendarzowym może być zweryfikowany tylko jeden stopień(brązowy, srebrny lub złoty).  :)

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021