Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!

Midorihato

Uzależniony od podróży
1126 kilometrów
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Komentarze

Nietypowy sprzęt turystyczny
17 kwiecień 2007 13:43
A wysoko sie musisz wspinać?
Pochwal się tym maluszkiem...którego imienia nie znamy.
A może by tak zdjęcie i ankieta: jak mam na imię?
Wakacyjne wojaże - co planujecie
17 kwiecień 2007 13:38
Zdjęcie wykonane aparatem cyfrowym Fuji FinePix4900 w 2004 roku;
przedstawia jedną z wielu rzeźb na Moście Karola - w głębi Zamek praski czyli Hradczany
Ulubiony region Polski
17 kwiecień 2007 13:15
po pierwsze TATRY
po drugie JURA
po trzecie BIESZCZADY
podkrakowskie dolinki jurajskie
17 kwiecień 2007 12:44
Cześć!

Jestem szczęśliwym posiadaczem roweru. Szczęśliwym nie dlatego że jest to jakiś wspaniały i drogi rower ale dlatego że umiem go używać i wykorzystywać juz od kilku ładnych lat oraz dlatego że daje mi niemałą satysfakcję. Rower wykorzystuję w dwojaki sposób: na codzień dojeżdżam nim do pracy (14 kilo dziennie) i to pozwala mi utrzymać kondycję oraz wycieczki rowerowe w promieniu kilkudziesięciu kilometrów od Krakowa. W tym miejscu chciałbym skorzystać z możliwości i spróbować zachęcić innych do wspólnego spotkania na jednośladach. Może ktoś z was chciałby razem pojeździć np. po podkrakowskich dolinkach?
Będkowska, Racławki, Mnikowska, Szklarki, Bolechowicka czy OPN - to miejsca gdzie byłem i wiem że warto tam zajrzeć. Niestety nie dysponuję samochodem więc nie oddalam się na dalsze odległości chyba że można podjechać kawałek koleją. Zwykle zabieram ze sobą aparat fotograficzny więc przywożę też zdjecia którymi moge się z Wami podzielić jesli zechcecie. Z racji wykonywanego zawodu nie piszę się na dłuższe eskapady - tylko jednodniówki.
A może ktoś z was ma jakieś inne propozycje?
Wakacyjne wojaże - co planujecie
17 kwiecień 2007 11:24
Nie wiem dlaczego ale na moim kompie ona jest niewidoczna :-(
jak wysyłałem to była ale po wylogowaniu znikła...
Jestem tu od niedawna i nie wiem ile i jakich dużych zdjęć można wrzucać?
Znajomi mówią, że moje zdjecia są fajne ale ja jestem sceptyczny - mówią tak przez grzeczność.
Dziękuję i postaram sie jeszcze co nieco wysłać...
Wakacyjne wojaże - co planujecie
15 kwiecień 2007 20:17
Dla mnie Praga to już jak "moje" miasto. Znam tam sporo zakątków.
Pierwszy raz byliśmy (z żoną) na trzydniowej zorganizowanej wycieczce ale to było tylko "powąchanie" które zaostrzyło apetyt. Potem za rok wybraliśmy sie na tygodniowy pobyt w Pradze który był niezapomnianym przeżyciem. Moglismy łazić gdzie chcieliśmy czy w dzień czy w nocy. Miasto jest bardzo bezpieczne. Mieszkaliśmy w hostelu na Kacerowie czyli kawał drogi od centrum ale superwynalazek czyli metro przenosiło nas w kilkanaście minut z jednej dzielnicy do drugiej.
Wtedy poznałem Pragę nie tylko od tej cukierkowej strony ale miałem okazje zajrzeć nieco głębiej w okolice rzadko odwiedzane przez turystów a nie mniej urokliwe. W ubiegłym roku pojechaliśmy jeszcze raz - tym razem tylko jeden dzień udało nam się wytrzasnąć na ten cel.
Mam nadzieję że wreszcie zrobią jakieś tanie latanie z Krakowa do Pragi to wtedy będzie można tam wypadać na weekendy. Na razie ta cholerna jazda autobusem dobija. Mój stary kręgosłup niestety coraz częściej się buntuje.
Poniżej fotka zrobiona z wieży ratuszowej (Nikon FG - fisheye Zenitar/K plus obróbka komputerowa) przedstawiająca płytę Rynku Starego Miasta i kościół Tyński a przewieziona z pierwszej do Pragi wyprawy sprzed pięciu lat.
Wakacyjne wojaże - co planujecie
10 kwiecień 2007 15:55
Marzyłem o tym wyjeździe od kilku lat.
Wreszcie przyszedł ten czas - lipiec 2007 - St Petersburg. Wycieczka zorganizowana z biurem "Tęcza" z Bielska-Białej
W sumie nie zwiedziłem aż tak wiele (odrobinę Italii, Niemiec, Praga, Lwów, Wilno) ale najpiekniejsze miejsce jakie widziałem to Praga. Byłem juz trzy razy a nadal czuje niedosyt. Cudowne miasto. Polecam.
Jakie buty w góry.
10 kwiecień 2007 15:12
Witaj!

Ja czasem łażę po Tatrach z przyjaciółmi i właśnie niedawno kupiłem buty Zamberlana - nie wiem jeszcze jak będą się spisywać bo na razie w górach pogoda nie do wspinaczki :-)
Przy wyborze korzystałem z porad zawartych tutaj:
[b:3241a8f995]http://skibicki.pl/print.php?a=1&o=1&d=13[/b:3241a8f995]

Jak Cię interesi to kiedyś opiszę wrażenia z ich używania.

Marek
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021