Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!

kat.

Wędrowiec
178 kilometrów

Komentarze

Lubliniec
08 styczeń 2018 20:12

Przyjemne miasteczko, ale... nie wiem, czy to obecność wiadomego szpitala, jednak łatwo napotkać specyficznie zachowujące się osoby. 

Brzesko
08 styczeń 2018 20:09

Typowe galicyjskie miasteczko. Warto odwiedzić, jak jest się w okolicy. Polecam też miłą kawiarnię - jest jedna chyba, więc łatwo znaleźć. Na uboczu, ale kto zajrzy, nie pożałuje. 

Bodzentyn
08 styczeń 2018 20:04

Przede wszystkim dobra baza wypadowa w G. Świętokrzyskie. W samym mieście warto odwiedzić ruiny pałacu biskupów. Są dwa rynki, ten górny ładniejszy. Bardzo fajne gospodarstwa agroturystyczne. 

Jarosław
08 styczeń 2018 19:59

Piękny ratusz + sentyment = piąteczka

Namysłów
08 styczeń 2018 19:52

Fajne miasto, zwłaszcza ratusz i kościół. Trochę za dużo zaniedbanych kamienic w centrum, no i te "plomby", jak to na ziemiach odzyskanych. 

Tarnów
08 styczeń 2018 19:43

Komuś tu chyba tarnowianin odbił dziewczynę albo inną krzywdę wyrządził, sądząc po zacietrzewieniu, z jakim deprecjonuje Tarnów, a najzabawniejsze, że wszystkie te osoby (czyli zapewne jedna) wychwalają pod niebiosa Rzeszów. To tak jakby uważać, że Tarnobrzeg > Sandomierz. Rzeszów to spoko miasto i fakt, rozwija się prężnie, ale nie okłamujmy się - gdyby nie oderwanie od Polski Lwowa byłby dziś miastem rangi Kolbuszowej (zabudowa starówki dość podobna). 

 

Co do Tarnowa, to zgoda, że się wyludnia i umiera, a wieczorami w centrum są pustki. Stare miasto małe, ale zadbane, oprowadziłem trochę osób i większość była pozytywnie zaskoczona. Do zwiedzania na jeden dzień, ale na południowym wschodzie (Małopolska + Podkarpacie) miejsce obowiązkowe (obok Sandomierza, Przemyśla, ewentualnie Sącza i Jarosławia, o Krk nie mówię)

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021