Joanna

Krajtroter
78129 kilometrów
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Komentarze

[cytuj autor='Południowa Hania']ładne parki mają w Olsztynie ![/cytuj]

Tak. Zresztą ogólnie Olsztyn ładnie wygląda.

[cytuj autor='Anna Piernikarczyk']Asiu i znów w tym roku zbiegają się nasze szlaki :) Olsztyn i my przespacerowaliśmy dość dokładnie, z pięknym parkiem, u na snie było tłumów, ale za to nam troche padało w jednym dniu olsztyńskim. W ten pogodny wieczór też dziwiłam się, jak cierpliwie znosi Mikołaj skakanie mu po kolanach :) Gietrzwałd jest nam całkiem obcy, tzn znamy tylko z netu.[/cytuj]

Ja kilka lat temu załapałam się z dzieckiem na wycieczkę klasową (jako dodatkowy opiekun) do Gietrzwałdu i Olsztyna. Pamiętam Kopernika, na którym usiadła cala klasa i to nie tylko na kolanach :) Od tamtej pory wiedziałam, że chcę w oba te miejsca wrócić rodzinnie. No i się udało.

Podlaskie cerkwie i ... komary
16 wrzesień 2021 10:41

[cytuj autor='Anna Piernikarczyk']Oj jak ja je lubię, a ostatnio popularne w Internecie cerkwie podlaskie i samo Podlasie :) Dla mnie ta w Puchłach to w ogóle najpiękniejsza cerkiew jaką widziałam, choć Narew i Bielsk Podlaski, którą również tu pokazałeś, tez bardzo mi się podoba. Super, że skit też zaliczyłeś, mega ciekawe miejsce. Bardzo fajna wycieczka! Nas na Podlasiu pożarły komary tylko w jednym miejscu, na kładce czerwone czy czarne bagno, ale to dosłownie nas pożarły, to była katorga, a tak poza tym, to w ogóle nie były uciążliwe :)[/cytuj]

Jak bagno to na pewno czerwone :) Czasem żartuję, że ze mnie komary już wszystko wyssały w dzieciństwie (wakacje nad Narwią) i teraz mnie omijają, ale niestety to nie do końca prawda.

Dobrze, że takie miejsca odzyskują choć trochę dawnego blasku. Historia właścicieli pałacu niesamowicie ciekawa.

Podlaskie cerkwie i ... komary
15 wrzesień 2021 11:05

Nie był z rowerem na Podlasiu ten, kto nie jeździł po "tarce" :) Jak zawsze dużo i ciekawie. Wiele z tych cerkwi znam, inne miały być ciągiem dalszym poprzedniej cerkiewnej wycieczki, który jednak dotąd nie nastąpił. 

Powodzenia w przedszkolu. U nas rozpoczyna się nauka w szkole i jednocześnie się kończy, bo mamy klasę I i VIII. Zapowiada się ciekawy rok.

Szyb Maciej chętnie bym kiedyś zwiedziła jako coś zupełnie innego niż to, co znam na co dzień.

Bardzo ciekawe propozycje. Można wykorzystać jako plan zwiedzania. Czasem dobrze też spojrzeć na własne miasto okiem turysty, a nie tylko mieszkańca.

Poznaj Kiekrz
14 wrzesień 2021 11:15

Ładne miejsce. Molo wydaje się podobne do tego w Ostródzie.

[cytuj autor='Anna Piernikarczyk']Pięknie Asia, u Was jak zawsze sporo przyrody, co bardzo lubię :) Ostróda nie była nam dana na naszym wyjeździe, ale chętnie zawitamy tam kiedyś. Super molo![/cytuj]

Ja też lubię przyrodę, co chyba łatwo zauważyć. Ostróda zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie.

[cytuj autor='Południowa Hania']no proszę kościół metodystyczny czyli mój bo ja metodystka :). To Jezioro Francuskie bardzo mi przypomina z fotek/programów , klimaty Południa USA - Luizjany, sama zobacz[/cytuj]

Rzeczywiście wygląda trochę podobnie.

[cytuj autor='Roman Świątkowski']Bardzo ciekawe miejsce odwiedzilaś[/cytuj]

Dziękuję.

[cytuj autor='Mariusz']Jezioro rewelacyjne! Uwielbiam takie klimaty i jeszcze legenda z dreszczykiem w tle... Zachód, jak zwykle, malowniczy i piękny, a sam dzień i aktywny i turystycznie fajny, czegóż chcieć więcej?[/cytuj]

Jakoś w tym roku mniej szukałam legend o zamkach, za to znalazłam o jeziorze...

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021