Zobacz nasz projekt Industrialne Dziedzictwo Śląska

Grzegorz Krzemiński

Zapaleniec
407 kilometrów
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Komentarze

Ratusz w Tarnowie
28 maj 2016 18:33

Brzydkie, zaniedbane powiatowe miasto pomiedzy Krakowem a Rzeszowem. Podobno szczyci sie zabytkami ale sa w złym stanie. Duzo podejrzanych typów wieczorem

Warto zwiedzić

Unikalne muzeum w skali kraju. Extra dla dzieciaków

Rzeszów
24 kwiecień 2016 13:13

Miasto godne zwiedzania. Ale konieczny jestr samochód. Bo miasto to nie tylko Rynek i okolice (a Stare Miasto w Rzeszowie jest małe). 

Na 1-2 dni zwiedzania wystarczy (nowoczesne inwestycje, 2gi najwyższy pylon w Polsce wiszącego mostu - polecam), Uniwersytet, Politechnika; Bulwary nad Wisłokiem, Rezerwat "Lisia Góra", Zalew Rzeszowski, Zapora, Gaybrige :) ; Kopiec Konfederatów Barskich; dzielnica Zalesie; wieczorny widok z granicy południowej miasta (ul. św. Rocha) - wieczorem ; Skatepark (zadaszony); Dirtpark, itp

Zamek w Łańcucie
24 kwiecień 2016 13:07

Łańcut jest bardzo blisko Rzeszowa. Ostatnio przyleciałem z moimi znajomymi z Bristolu (Anglia) do Rzeszowa. Z lotniska Rzeszów-Jasionka jest 7 km samochodem do centrum Rzeszowa (na lotnisku możesz pożyczyc samochód). Tam pozwiedzaliśmy rzeszowski Rynek. Następnie samochodem objechalismy cały Rzeszów, inwestycje, ciekawe miejsca, górę św. Rocha na granicy miasta - południe (cos blisko 400 metrów n.p.m.). Następnie 14 km do Łańcuta i tam zwiedzanie pieknego najnajnaj.... Zamku i Parku. Nastepnie powrót do Rzeszowa - nocleg w Hilton Garden inn Rzeszów (oj mój portfel na tym ucierpiał) i samolotem z Rzeszowa do Bristolu. Super podróż. Najdroższy był nocleg w Hotelu w Rzeszowie - w końcu ***** , nie sam przelot!!!!

Pomnik urwisa w Rzeszowie
24 kwiecień 2016 13:00

Dlaczego nie ma najsłynniejszego pomnika w Rzeszowie

 

link:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pomnik_Czynu_Rewolucyjnego_w_Rzeszowie

Teatr w Rzeszowie
24 kwiecień 2016 12:42

Śliczny Teatr

Synagoga Nowomiejska w Rzeszowie
24 kwiecień 2016 12:42

5/5

Rzeszów
24 kwiecień 2016 12:40

Bardzo ładne, odnowione, gospodarczo rozwijajace się miasto. "Okreslnany jest "Tygrysem" spośród polskich miast ze względu na wielkość pozyskanych środków unijnych

Jak to w Rzeszowie - kolejny oryginalny pomnik

Ogrody bernardyńskie w Rzeszowie
24 kwiecień 2016 12:33

W tle - najbardziej oryginalny Monument w sercu miasta - Pomnik Czynu Rew. (monument ma ok. 40 metrów wysokości) - autorem jest profesor Marian Konieczny - dawny Rektor ASP w Krakowie, autor także takich pomników jak: "warszawskiej Nike", "Jana Pawła II" w Licheniu; "Grunwaldzkiego" w Krakowie. Jeden z najsłynniejszych polskich rzeźbiarzy, dziekan Wydziału Rzeźby ASP w Krakowie (przed wyborem na Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie)

Pomnik urwisa w Rzeszowie
24 kwiecień 2016 12:31

Ciekawy pomnik. Rzeszów słynie z "niecodziennych pomników" lecz niepodważalnym i najbardziej oryginalnym jest Monument w sercu miasta - Pomnik Czynu R. (monument ma ok. 40 metrów wysokości) - autorem jest profesor Marian Konieczny - dawny Rektor ASP w Krakowie, autor także takich pomników jak: "warszawskiej Nike", "Jana Pwła II" w Licheniu; "Grunwaldzkiego" w Krakowie. Jeden z najsłynniejszych polskich rzeźbiarzy, dziekan Wydziału Rzeźby ASP w Krakowie (przed wyborem na Rektora Akademii Sztuk Pieknych w Krakowie)

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021